propolski.pl: Wspaniały gol Lewandowskiego. Mecz Polska-Szwecja

Eliminacje MŚ 2022. Polska wygrywa ze Szwecją. Wspaniały gol Lewandowskiego [WIDEO]

Eliminacje MŚ: finał baraży Polska — Szwecja. Jest to decydujący mecz, jeśli chodzi o awans do mistrzostw świata. Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny i zdobył pięknego gola.

Polska reprezentacja mierzy się ze Szwecją w następującym składzie: Wojciech Szczęsny – Krystian Bielik, Kamil Glik, Jan Bednarek – Matty Cash, Jakub Moder, Jacek Góralski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Bartosz Bereszyński oraz Robert Lewandowski.

Aktualnie polska drużyna prowadzi, a do przerwy na Stadionie Śląskim było 0:0. W czasie przerwy Czesław Michniewicz postanowił zmienić Jacka Góralskiego na Grzegorza Krychowiaka. Jeżeli by się tak nie stało, możliwe, że Góralski musiałby opuścić boisko.

Pomocnik AEK wspomógł swoją drużynę i przybliżył ją do marzeń o mundialu.

W 48. minucie Grzegorz Krychowiak został niestety sfaulowany w polu karnym za sprawą Jespera Karlstroma.

Na poniższym nagraniu widać 75 bramkę Roberta Lewandowskiego w narodowych barwach. Lewandowski jest najlepszym napastnikiem w historii reprezentacji.

Aktualizacja:

Piotr Zieliński zaliczył drugie trafienie, dzięki czemu Polska prowadzi ze Szwecją 2:0.

Polska wygrała mecz ze Szwecją i wywalczyła sobie dzięki temu awans do MŚ 2022 w Katarze. Jesteśmy dumni z polskiej drużyny i dziękujemy za ich wielkie serce i zaangażowanie!

źródło: TVP, polsatnews.pl, wp.pl