propolski.pl: Dziennikarz TVN24 apeluje do Kościoła

Dziennikarz TVN24 zaapelował do Kościoła. „Miejcie te swoje kościelne rozwody” [WIDEO]

– Mam apel do Kościoła, żeby nie przeszkadzał – powiedział w mocnych słowach dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń.

Fundacja Grand Press już drugi raz wręczyła Medale Wolności Słowa. Miało to miejsce w czasie gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Piotr Jacoń został jedną z wyróżnionych osób. W swojej wypowiedzi zaapelował do opozycji o walkę w kwestii ustawy o uzgodnieniu płci.

– Niemal dokładnie siedem lat temu osoby transpłciowe w Polsce i ich rodziny straciły możliwość godnego życia w państwie, w którym płacą podatki. Niemal dokładnie siedem lat temu koalicji PO-PSL, na końcu kadencji tamtego Sejmu, przyjęła ustawę o ustaleniu płci. Zaraz po tym ta ustawa trafiła na nowego prezydenta, na Andrzeja Dudę. To była dosłownie pierwsza ustawa, którą Andrzej Duda zawetował – narzekał dziennikarz.

– Powiecie, że są ważniejsze rzeczy, bo jest inflacja i węgiel. Rodziny osób transpłciowych też martwią się inflacją i tym, że trzeba kupić węgiel – dodawał.

Mocny apel dziennikarza TVN24

W kolejnych słowach Jacoń mówił o zmianach w prawie. Pozwolą one osobom tej samej płci na zawarcie małżeństw.

– Apeluje także, żebyście mieli ze sobą takie zmiany w prawie, w tej kampanii, które zapewnią w tym kraju możliwość małżeństw jednopłciowych. Takie małżeństwa są w Polsce, mamy takich znajomych, bliskich, ale państwa ich nie dostrzega. A także, aby takie pary mogły legalnie adoptować dzieci. Nikomu od tego niczego nie ubędzie, ale przybędzie szczęśliwych ludzi, szczęśliwych rodzin, nierzadko katolickich, a także PiS-owskich. Mam jeszcze jeden apel, do Kościoła, żeby nie przeszkadzał. Miejcie te swoje kościelne rozwody, ale naszym tęczowym dzieciom zostawcie przynajmniej cywilne śluby. I dajcie im święty spokój – mówił Jacoń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To tak, jakby Adolf Hitler…”. Konrad Berkowicz miażdży rząd [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ogromny wzrost rachunków za gaz. Piekarnie znalazły się na skraju bankructwa?

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these