Poseł Konfederacji Artur Dziambor był gościem w programie „Śniadanie Polsat News”. Podczas spotkania online tłumaczył, że nie jest wielbłądem, czyli antyszczepionkowcem i podkreślił, że nikt nigdy nie powinien być zmuszany do szczepień.

— Na razie jeszcze korzystam z mojego okresu bycia ozdrowieńcem i na pewno, zanim będę myślał o zaszczepieniu się, zrobię sobie badania na przeciwciała. Jeżeli się okaże, że tych przeciwciał nie mam, to wtedy trzeba będzie się zaszczepić, bo to jednak dla zdrowia — przyznał Artur Dziambor.

Na wtrącenie prowadzącego Piotra Witwickiego, że „na razie ma świetny unik z byciem ozdrowieńcem”, poseł Konfederacji odparł, że „to nie jest żaden unik”.

— Mamy, jak pan powiedział, 10 mln zaszczepionych, a przy okazji mamy ozdrowieńców, ponad 2,5 mln w tym momencie oficjalnie. To znaczy, że nieoficjalnie mamy ich pewnie ze cztery albo pięć razy tyle — podkreślił parlamentarzysta i wspomniał o tym, że sam przebył ciężkie zachorowanie COVID-19.

Zobacz również: Tarczyński ostro o konferencji PO: „To są schizofrenicy polityczni”

— Nie mam z tym szczepieniem żadnego problemu. Przechorowałem Covid-19 bardzo ciężko. Z oczywistych względów nie chcę tego przechorowywać ciężko jeszcze raz — dodał Dziambor.

Przeczytaj również:  „Faszyści Bąkiewicza”. Zadyma na trasie Marszu Powstania Warszawskiego [WIDEO]

— Kokietujecie trochę ten elektorat antyszczepionkowy — powiedział Witwicki.

— My walczymy o dobrowolność, o brak przymusu, a nie o to, żeby ludzie się nie szczepili — odpowiedział Dziambor przypominając, że żaden z polityków Konfederacji nie mówi, że ludzie „mają się nie szczepić”.

Na pytanie o paszporty szczepionkowe Dziambor wskazał, że państwo powinno zezwolić na całkowitą dobrowolność.

— Ja jestem oczywistym przeciwnikiem tego od samego początku. Temat został wywołany na mównicy sejmowej na poprzednim posiedzeniu. Jeżeli państwo zdecyduje, że każdy Polak ma przy sobie nosić jakiś paszport szczepionkowy i dzięki temu jest wyższą kategorią obywatela, bo wolno mu więcej, to jest moim zdaniem karygodne i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie — dodał.

źródło: nczas.com

(Visited 447 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj