Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk gościł na antenie radia RMF FM. Polityk wypowiedział się m.in. na temat powszechnego obowiązku zaszczepienia się na COVID-19.

Michał Dworczyk był gościem w RMF FM i wypowiadał się na temat obowiązku szczepień. Minister przekonywał, że rząd póki co nie ma planów by wprowadzić przymus szczepień.

— Nie ma co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną, bo akcji promocyjno-informacyjnych było już bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby były też wykorzystywane w innych krajach — mówił minister.

— Są tylko dwie możliwości. Jedna to jest długofalowa akcja edukacyjna, tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś chciałby szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień — przekonywał Michał Dworczyk na antenie RMF FM.

Komentatorzy poczynań władzy zwracają jednak uwagę na to, że w debacie publicznej rząd dosyć szybko przeszedł od narracji „szczepienia są dobrowolne” do poważnych rozważań o wprowadzeniu ewentualnego przymusu.

Przeczytaj również: Bronisław Komorowski: Mam nadzieję, że panowie z ekipy rządzącej przestaną rżnąć głupa

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Premier Morawiecki uspokaja. Ważna deklaracja ws. lockdownu. Ale czy na pewno? „Sądzę, że jak ludzie zrozumieją, że ta fala rośnie…

źródło: RMF FM/Nczas

(Visited 2 005 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj