Propolski.pl: prezydent Duda

Duda zalicza wpadkę podczas wpisywania do księgi kondolencyjnej. „Czasem jednak musi ściągać” [+WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w ceremoniach pogrzebowych w związku ze śmiercią królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II Windsor. Polskie media opublikowały nagranie, na którym PAD wpisuje się do księgi pamiątkowej, jednak uważni internauci zwrócili uwagę na pewien zabawny szczegół.

Duda nad księgą kondolencyjną

„Andrzej Duda cały czas się uczy, ale czasem jednak musi ściągać (25 sekunda)” – komentuje internauta.

Król Karol odwiedzi Polskę?

Prezydent poinformował, że w Pałacu Buckingham przeprowadził krótką rozmowę z następcą brytyjskiego tronu – Karolem III. Podczas rozmowy miał zaprosić brytyjskiego monarchę do odwiedzenia Polski.

Rozmawiałem i z królem Karolem i królową, z jego małżonką. Przekazałem też nasze zaproszenie do odbycia wizyty w Polsce. Powiedziałem, że będziemy ogromnie zaszczyceni gdybyśmy mogli gościć parę królewską w naszym kraju. Oczywiście zostanie to rozważone” – relacjonuje PAD.

W niedzielę PAD spotkał się również z premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss. Jak tłumaczył, rozmawiali m.in. o kwestiach związanych z bezpieczeństwem Polski. Internauci zauważają, że jest to temat szczególnie istotny w obliczu narastających problemów gospodarczych naszego kraju.

CZYTAJ TEŻ: [SONDAŻ] Macierewicz oszukiwał Polaków? Obywatele odpowiadają

CZYTAJ TEŻ: Awaria symbolu Wielkiej Brytanii tuż przed pogrzebem Elżbiety II

To była bardzo dobra rozmowa, dotycząca kwestii bezpieczeństwa, budowy strefy bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski, naszego wspólnego wsparcia, jakiego razem z Wielką Brytanią udzielamy walczącej Ukrainie, naszego współdziałania ze Stanami Zjednoczonymi, naszymi współdziałaniami w zakresie wspierania także państw bałtyckich” – tłumaczy prezydent.

Źródła: Twitter / wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these