Rafał Trzaskowski poinformował, że możliwa jest podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Wzrosnąć mogą również stawki za parkingi.

Droższe ceny za komunikację miejską, parking, wywóz śmieci — możliwe, że już niebawem Warszawiacy będą musieli sięgnąć głębiej do portfela.

Czytaj także: Kandydat Demokratów Joe Biden w ostrych słowach o Polsce. Odpowiedziało mu MSZ

Rafał Trzaskowski podczas specjalnie przygotowanej konferencji powiedział, że władze w ciągu ostatnich dni zajmowały się projektowaniem budżetu.

 Mówiliśmy, że idą ciężkie czasy — podkreślił Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zaznaczył, że wyższe ceny są skutkiem pandemii, która uszczupliła samorządowe budżety.

Czytaj także: Grupa bandytów zaatakowała Polaka we Francji. Zaczęli uciekać pod gradem jego ciosów

— To, co najważniejsze, to to, że my – razem z Radą Miasta, z którą podjęliśmy bardzo trudne rozmowy na temat tych decyzji – nie rezygnujemy właściwie z żadnej istotnej inwestycji w Warszawie, niektóre z tych inwestycji po prostu przesuwamy w czasie. Myśmy zaproponowali bardziej radykalny plan przesunięć, natomiast po negocjacjach z radnymi KO ten plan zredukowaliśmy dlatego, że niektóre z tych inwestycji mają absolutnie fundamentalne znaczenie — stwierdził Trzaskowski.

Źródło: Wpolityce

(Visited 798 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kidawa-Błońska poręczyła za Nowaka. Dziś się gęsto tłumaczy. "To jąkanie, idiotyczne zaprzeczanie logice..."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here