W ramach trwającej piątek edycji Poznań Pride Week odbyło się spotkanie Draq queen czyta dzieciom”. Festiwal potrwa do 6 lipca i zakończy ją Marsz Równości. Do kawiarni Pora Dnia” przyszło dużo rodziców z dziećmi. Główną atrakcją wydarzenia była obecność draq queen, czyli najczęściej mężczyzny przebranego za wyzywającą, mocno umalowaną kobietę.

Lola, bo tak nazywała się postać czytająca dzieciom książkę, wdała się również w rozmowę z podopiecznymi.

„Adaś od zawsze był typowym chłopcem. Zupełnie typowym. Aż do dnia, w którym odkrył, że…” – usłyszały dzieci. Nie kryły one jednak przerażenia, ponieważ taki niecodzienny widok wprawił je w osłupienie. Nigdy wcześniej nie widziały tak kolorowej postaci, która zaszczyciła ich swoją obecnością.

To książka o chłopcu, któremu wyrosły skrzydła. Na początku wstydzi się tego. Później odkrywa, że takich dzieci jak on jest dużo. Ta historia uczy nas akceptacji inności. Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego.” – kontynuowała draq queen.

Dzieci nie były jednak zachwycone tym pomysłem. Cała sytuacja wywarła odwrotny skutek od zamierzonego, bowiem obawiały się tajemniczego gościa.

Wygląda pani strasznie. Mogłaby pani grać główną rolę w horrorze” – powiedział jeden z chłopców Leon.
Nie lubisz bajek, Leonie” – zdziwiła się Lola.
Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła” – wyznał chłopiec.
Jak widzimy zwolennicy LGBT próbują dotrzeć wieloma sposobami do umysłów najmłodszych i przekonać ich do tej filozofii.
gloswielkopolski.pl, mocnefakty.com
(Visited 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj