W obliczu obecnych realiów wojny, wielu z nas może zastanawiać się, czy Polska jest bezpieczna. Czy Unia Europejska nam to poczucie zapewnia? Dr Sławomir Mentzen był gościem na kanale YouTube Przygody Przedsiębiorców i rozwiał wątpliwości w tej kwestii.

– Problem pojawia się taki, że Unia Europejska próbuje stać się państwem, usamodzielnić się. Od niedawna ma prawo do nakładania swoich podatków, wcześniej miała tylko udział w podatkach nakładanych przez państwa — mówił ekonomista o coraz większym wpływie UE.

– Czy Polska byłaby bezpieczniejszym miejscem, gdybyśmy w tej Unii nie byli? – zapytał prowadzący.

– Nie wiadomo czy Polska była by bezpieczniejszym krajem, gdyby nie była w Unii Europejskiej. Zwracam uwagę, że Unia Europejska nie jest sojuszem militarno – obronnym, tylko sojuszem ekonomiczno – gospodarczo – społecznym. Nie ma w tym momencie własnej armii. Nawet gdyby miała armię to nasuwa się pytanie, jak silna by była ta armia. Niemcy zorientowali się, że ich armia praktycznie nie istnieje, stąd pytanie, kto by tej Unii Europejskiej bronił – mówił dr nauk ekonomicznych Sławomir Mentzen.

Przeczytaj również:  Paweł Kukiz odpowiedział hejterom: „Mówię o tej pijawce… praktykująca alkoholiczka” [WIDEO]

– Ciekawe jest także, to gdy Rosja stawia teraz różne oczekiwania względem Ukrainy, to mówią wyraźnie, że nie chcą, aby Ukraina była w NATO i żeby pozostała neutralna. Natomiast powiedzieli, że do Unii Europejskiej wejść może, co pokazuje, że przynajmniej z perspektywy Rosji większe znaczenie ma to, czy ktoś jest w NATO, a nie czy ktoś jest w Unii Europejskiej – dodał Sławomir Mentzen z Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk chciał sprzedać Rosjanom koncern Lotos? Zaczął się tłumaczyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy celowo opóźniają dostawy broni dla Ukrainy? Padło mocne oskarżenie

źródło: YouTube

(Visited 105 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj