Wielu ekspertów zastanawia się, czy sankcje nałożone przez kraje zachodnie na Rosję wywrą na nią w długiej perspektywie skutek. Dr Sławomir Mentzen odniósł się do tej kwestii w czasie internetowego wywiadu.

Dr Sławomir Mentzen nie jest pewien, jak potoczą się dalsze losy kraju Putina. Wiele zależy od tego, jak postąpią państwa Zachodu i czy zrezygnują z pewnych działań, które do tej pory Rosję wspierały.

– To, czy Rosja zbankrutuje, jest przede wszystkim decyzją polityczną. W związku, z czym nie wiem, czy Rosja zbankrutuje. Wszystko zależy od tego, jakie państwa przyłączą się do tego embarga na rosyjski gaz, czy ropę. Ciężko mi powiedzieć, jakie będą decyzje. Zatem nie potrafię powiedzieć o tym, gdyż są to decyzje polityczne, a nie zjawiska ekonomiczne. Osobiście nie spodziewam się, żeby w bardzo krótkim terminie Rosja zbankrutowała. Myślę, że i w długim terminie będzie to ciężkie do przeprowadzenia, ponieważ Rosja, oprócz tego, że sprzedaje swoje rzeczy do Europy, ma jeszcze z drugiej strony olbrzymi rynek azjatycki, który nie jest tak negatywnie nastawiony do Rosji, jak nam się wydaje – powiedział polityk Konfederacji dr Sławomir Mentzen.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

Ekonomista skomentował kwestię decyzji oraz działań polskiego rządu, jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie. Pozytywne słowa Sławomira Mentzena na temat tego, co się partii rządzącej udało to pewna niecodzienność. Ekonomista znany jest z ostrej krytyki lewicowych pomysłów partii PiS.

– Rząd wiele rzeczy robi dobrych. Nie jestem takim krytykiem rządu, że wszystko, co zrobią, mnie się nie podoba. Jeżeli coś robią dobrze, to wtedy mnie się to podoba. Dam przykład. Zadowolony jestem z tego, że jeszcze do tej wojny nie przystąpiliśmy. Patrząc na polskie władze, jest to olbrzymi sukces, gdyż mamy długą historię wchodzenia do wojen – komentuje dr Mentzen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Emeryci trafią do rosyjskiego wojska? Rosja ma nowy pomysł na wzmocnienie armii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandal! Niemcy skazali ks. Oko za prawdę o lawendowej mafii w Kościele

źródło: YouTube

(Visited 132 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj