Rosjanie nieustannie zastanawiają się, jak w najlepszy sposób wzmocnić potencjał własnej armii. Deputowani Dumy Państwowej wpadli na pewien pomysł.

Mianowicie zaproponowali zniesienie limitów wiekowych, jeśli chodzi o zawarcie kontraktu z wojskiem. Aktualne limity zakładają, że osoba chętna do służby w wojsku nie może mieć więcej niż 40 lat.

Nie da się ukryć, że rosyjska inwazja na Ukrainę nie przebiega tak, jak sobie to zaplanował Władimir Putin. Najcięższe walki toczą się teraz na terenie południowo-wschodniej Ukrainy. Wielu ekspertów jest zdania, że działania Moskwy nie wywierają jednak zbyt wielkiego wpływu.

Sami Rosjanie dostrzegają coraz więcej błędów w postępowaniu armii rosyjskiej, która nie odnosi zbyt spektakularnych sukcesów.
Autorzy nowego projektu przekazali, że do obsługi zaawansowanej broni oraz sprzętu wojskowego potrzebni są eksperci. Obecne przepisy umożliwiają Rosjanom zawarcie pierwszą umowę z wojskiem w wieku od 18 do 40 roku życia.

Autorzy inicjatywy apelują o zdjęcie maksymalnych ograniczeń wiekowych, nie określono jednak górnej granicy. Oznacza to, że jeżeli projekt wejdzie w życie, to kontrakt będą mogli podpisywać nawet emeryci.

– Wdrożenie takich rozwiązań pomoże przyciągnąć do służby wojskowej w ramach kontraktu specjalistów w popularnych specjalnościach, przede wszystkim związanych z ludnością cywilną (wsparcie medyczne, inżynieria, konserwacja, eksploatacja, łączność itp.) – poinformowali rosyjscy politycy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marek Sawicki przegrał z Elewarr. Potężna spółka to strażnik polskich rezerw strategicznych

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejny dowód na rosyjskie zbrodnie? Pojawiło się nagranie z Buczy [WIDEO]

źródło: NEXTA

(Visited 170 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj