Dr Martyka pod koniec kwietnia decyzją Kapituły Redakcji „Gazety Krakowskiej” oraz „Dziennika Polskiego” został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka. Medyk przekazał dobre wieści za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie spodziewał się jednak, że w związku z owym wydarzeniem tak szybko pojawią się komplikacje.

— Nominacja została przyznana za świadectwo prawdy i człowieczeństwa, głos zdrowego rozsądku poparty wiedzą i doświadczeniem — napisał na Facebooku dr Martyka.

Jak się szybko okazało, dr Martyka nie weźmie udziału w konkursie i nie będzie mógł podjąć się rywalizacji. Jak donoszą „Wirtualne Media” do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się „ważne przyczyny społeczne”.

Nie wyjaśniono jednak dokładnie, o jakie sytuacje chodzi.

Internauci jako inną przyczynę wskazali wystąpienie lekarza w programie „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, w którym słuchaliśmy również dr Zbigniewa Hałata, prof. Ryszarda Rutkowskiego, czy mec. Piotra Schramma.

Zobacz również: Prezydent Wałbrzycha zmaga się z hejtem i groźbami: Uderzyliśmy w alarmowy dzwonek [WIDEO]

Goście Pospieszalskiego wypowiadali się na temat lockdownu i negatywnie ocenili rządową strategię w związku z epidemią koronawirusa.

Dr Zbigniew Martyka jest specjalistą chorób zakaźnych, ordynatorem oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest lekarzem, który od samego początku nie ukrywał, co sądzi na temat pandemii koronawirusa, a wyraz swoim poglądom dał w serii wywiadów i postów publikowanych w internecie.

źródło: nczas.com, dorzeczy.pl

(Visited 918 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj