Donald Tusk propolski.pl

Donald Tusk: To niegodne premiera. Bardzo wstydzę się za Morawieckiego

Donald Tusk odpowiedział na spot, który pojawił się w mediach społecznościowych Morawieckiego. W ocenie lidera opozycji, propaganda, którą próbował przeforsować szef rządu pisowców, jest „niewygodna premiera”. Chodzi o przypomnienie archiwalnych i nie mających jakiegokolwiek przełożenia na obecną rzeczywistość wypowiedzi Donalda Tuska na temat Federacji Rosyjskiej.

– Donald Tusk jest tak wiarygodny w swoich geopolitycznych prognozach jak dostawy gazu z Rosji…. #NieKłamDonald! – napisał w poście Morawiecki. Sam klip wideo, który pojawił się na facebookowym profilu premiera rządu w Warszawie, przypomina o retoryce, którą przed ponad dekadą stosował w polityce wchodniej rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W sytuacji, w której ceny energii rosną nawet o kilkaset procent, pisowcy nie rezygnują z przeprowadzania intensywnych ataków na opozycję.

Donald Tusk: To niegodne premiera

Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził w środę Radom. Donald Tusk odbył spotkanie z władzami miasta i rozmawiał z nimi o kolosalnych podwyżkach cen prądu. Szef Platformy Obywatelskiej przyznał, że „nie chciało mu się wierzyć”, kiedy usłyszał, że ceny energii elektrycznej dla miasta wzrosły o prawie 900 procent.

Polityk zarzucił grupie trzymającej władzę, iż ta nie wykazuje jakichkolwiek odpowiednich reakcji na kryzys energetyczny i coraz wyższe ceny prądu. Donald Tusk przypomniał, że pisowcy kierują się wyłącznie własnym zyskiem i dbają tylko o swoje korzyści oraz bogacenie się kosztem narodu.

Kiedy jeden z dziennikarzy zapytał o skandaliczny spot szefa warszawskiego rządu, lider Platformy Obywatelskiej przyznał, że „nie ma czasu oglądać filmików Morawieckiego”. Donald Tusk wprost stwierdził, że premier nie postępuje w sposób propolski oraz wykazuje się lenistwem i nie interesuje sprawami szarych Polaków. Polityk zmierzył się raz jeszcze z zarzutami dotyczącymi tego, iż kiedyś Morawiecki służył mu doradztwem. Teraz jednak były premier oświadczył, że po prostu wstydzi się za swojego niegdysiejszego współpracownika

On jest premierem polskiego rządu w najbardziej dramatycznym okresie: drożyzna, energia, wojna, nie muszę nikomu tłumaczyć co znaczy być premierem… I on ma czas nie tylko oglądać, ale jeszcze produkować filmiki i wyzłośliwiać się pod adresem opozycji. To jest tak naprawdę niegodne premiera. Powiem szczerze, ponieważ był kiedyś, jak pamiętacie państwo, moim doradcą, ja się po prostu bardzo za niego dzisiaj wstydzę – powiedział Tusk.

Przeczytaj również: Ekspert od energetyki ostrzega Polaków: „Zimą będziemy cierpieć”

Przeczytaj również: Trzaskowski podsumowuje Marsz Niepodległości: „Widzieliśmy takie lata, że narodowcy wszczynali burdy i niszczyli miasto”

źródło: 300polityka

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these