Donald Tusk opublikował na swoim kanale na Twitterze nowe wideo. Porównał w nim, jakie pieniądze mają dostać najważniejsi politycy, a na jakie mogą liczyć nauczyciele.

— Z automatu to się tej władzy należy wyrok wyborców — powiedział przewodniczący PO.

Kilka dni temu media obiegła wiadomość, że rządzący chcą podnieść sobie wynagrodzenia. Zgodnie z wyliczeniami „Faktu” pensja prezydenta może wzrosnąć o dwa tysiące złotych, premiera oraz marszałków Senatu i Sejmu o 1600 zł, ministrów o 1400 zł, a wiceministrów o 1250 zł. Wzrośnie również wynagrodzenie posłów o 1000 zł miesięcznie.

Mocne słowa Donalda Tuska

— Są tacy, którzy twierdzą, że PiS-owska władza co prawda kradnie, ale się dzieli. Jak kradnie, to już wszyscy wiemy. Zobaczmy, jak dzieli się z ludźmi — powiedział przewodniczący PO trzymając dwa tysiące złotych w banknotach 100-złotowych.

— W ręku mam 2 tys. zł. Tyle podwyżki ma dostać pan prezydent. Niewiele mniej pan premier, ministrowie, pani marszałek — w czasie kiedy drożyzna zżera ludziom oszczędności, kiedy wielu Polaków nie wie, czy przeżyje od pierwszego do pierwszego. Są też podwyżki dla nauczycieli. Nauczyciel mianowany na pensji zasadniczej dostanie w tym samym czasie 152 zł — wyjaśniał były premier.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

— Oni, ta władza mówi, że im się to należy, niejako z automatu. Z automatu, to się tej władzy należy wyrok wyborców. Z automatu to tej władzy należą się sprawiedliwe procesy przed niezależnymi sądami za to, że okradają każdego dnia polskie rodziny: z pieniędzy, z węgla, z cukru, z ciepłej wody, z nadziei, z marzeń o własnym mieszkaniu, z poczucia bezpieczeństwa. I ten wyrok zapadnie szybciej, niż myślicie — zapowiedział Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marek Kondrat przyłapany na wyrzucaniu rzeczy z domu. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przerwano polityczną debatę. Dziennikarka straciła przytomność na wizji [WIDEO]

źródło: wp.pl, Twitter, Fakt

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj