Były premier Donald Tusk często komentuje bieżące sprawy w Polsce, a szczególnie działania podejmowane przez partię rządzącą.

— Wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie jest pytaniem drugorzędnym — napisał Tusk na Twitterze.

— Wszystkie, podkreślam, wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie jest pytaniem drugorzędnym — dodał.

Słowa Tuska nie pozostały bez odpowiedzi. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z PAP podkreślił, że „to Donald Tusk mówił w wywiadzie, że ‚Putin to nasz człowiek w Moskwie'”. Więc co do strategii rosyjskiej, myślę, że Donald Tusk może o niej dużo powiedzieć, tylko pewnie o niej słyszał od samego Putina — tłumaczył.

Zobacz również: Bill Gates zapowiada zaszczepienie 70 procent ludzkości. „Nie bez problemów”

Europoseł zadał również pytanie „, czy walka o interesy narodowe to jest wpisywanie się w strategię Rosji”. To, że chcemy dostać więcej pieniędzy, a weto nas uchroni przed stworzeniem mechanizmu, który może doprowadzić do tego, że będą nam pieniądze zabierać? Niech Tusk naprawdę mniej biega po Brukseli, a bardziej myśli — kontynuował polityk.

Polska i Węgry postawiły weto w sprawie mechanizmu wiążącego środki unijne z kwestią praworządności. Pozostałe państwa UE nie sprzeciwiały się w tej sprawie.

źródło: rmf24.pl

(Visited 421 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj