Jak donosi portal Onet.pl, pojawiła się plotka o forsowaniu przez Donalda Tuska Izabeli Leszczyny na premiera po ewentualnym odsunięciu partii rządzącej od władzy.

Czy Donald Tusk obawia się Rafała Trzaskowskiego? Wiele wskazuje na to, że tak.

Partyjna młodzieżówka PO wraz z innymi posłami tej partii organizują spotkania, nad którymi czuwa Radosław Sikorski. Całą akcję wspiera sam Donald Tusk.

Czy to konkurencja dla „Campusu Polska Przyszłości”?

— Jednocześnie znowu pojawiają się głosy na temat napięć na linii Rafał Trzaskowski – Donald Tusk. Prezydent Warszawy od wybuchu wojny na Ukrainie mocno się zaktywizował. Bardzo często pojawia się w mediach, również zagranicznych — napisano w serwisie.

Izabela Leszczyna premierem? Co o tym sądzicie?

— O ile – jak słyszymy – Tuska raczej nie martwią prezydenckie ambicje Trzaskowskiego, o tyle ewentualne premierowskie już tak. Być może właśnie dlatego krążą plotki o forsowaniu przez lidera PO Izabeli Leszczyny na szefa rządu po ewentualnym odsunięciu PiS od władzy — informuje Onet.

— Donald sam chce być premierem. Czy pan słyszał, co mówił niedawno? „Dajcie mi po wyborach 400 dni, zrobię porządek żelazną miotłą”. Czy tak mówi ktoś, kto chce siedzieć na zapleczu, na piątym piętrze naszej siedziby przy Wiejskiej? On kocha władzę i wie, że ona jest w Kancelarii Premiera — dodaje jeden z polityków PO.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandal! Sylwia Spurek ponagla KE, by zareagowała ws. Polski [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Klaudia Jachira dała się nabrać internaucie. Myślała, że udziela wywiadu dziennikarzowi BBC

źródło: onet.pl, wpolityce.pl

(Visited 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj