Donald Tusk, który przejął obowiązki nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. Były premier ocenił, że po raz pierwszy w najnowszej historii władza tak konsekwentnie łamie prawo.

— Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitość. W PiS-ie narasta świadomość, że to nie pozostanie bezkarne — oznajmił lider PO.

Donald Tusk zapowiedział, że w przypadku wygranej, to nie jego formacja będzie decydowała, kto z PiS-u będzie odpowiadać karnie.

— Nie chodzi o to, żeby Polską rządził PiS, tylko pod inną nazwą. My chcemy wygrać demokratyczne wybory, żeby przywrócić praworządność – ze wszystkimi tego konsekwencjami, przykrymi być może także dla nowej władzy. To, że jest się prześladowaną opozycją, nie uprawnia — po ewentualnym zwycięstwie — do odwetu — mówił były szef RE.

Tusk zapytany o przygotowany przez PiS projekt ustawy, która może pozbawić koncesji TVN powiedział, że pojawienie się tego projektu w czasie, gdy on wraca do polityki to „zbieg okoliczności”.

— Ale tylko ci, którzy oszukiwali samych siebie przez ostatnie kilka lat znaną tezą, że może PiS nie jest doskonały, ale przecież nie jest tak źle, mogli twierdzić, że do ataku na TVN nigdy nie dojdzie — dodał polityk.

Ponadto ocenił, że „na początku był gwałt na konstytucji, potem przejęcie Trybunału Konstytucyjnego” oraz „atak na sądy”.

— To konsekwentny marsz, by zagarnąć wszystko, co jest niezależne od pisowskiego komitetu centralnego. Do dziś mam przed oczyma poseł Pawłowicz, która mówiła otwarcie do dziennikarza Onetu: A teraz zajmiemy się wami — przypomniał były premier.

Zobacz również: Poprosił księdza o zaświadczenie ws. pogrzebu matki. Kwota, którą usłyszał po prostu zwala z nóg [WIDEO]

Zobacz również: Niedzielski o sytuacji na jesieni. Powiedział, co nas dalej czeka

źródło: tysol.pl

(Visited 554 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tusk: "Nie mam wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z czynnej polityki..."

1 KOMENTARZ

  1. Standardy demokratyczne w PO. Przyjeżdża skompromitowany polityk prowadzący antypolską działalność w demokratycznej, praworządnej Unii Europejskiej. Nawołuje do nienawiści i wojny z PiS, wycina i ucisza swoich przeciwników a następnie po dwóch dniach bez wyborów mianuje się przewodniczącym partii. To są te demokratyczne, zgodne z Konstytucją standardy. Boże chroń Polskę, nasze dzieci i wnuki przed takimi politykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here