propolski.pl: Donald Tusk chce przywrócić porządek w Polsce

Donald Tusk: Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitość

Donald Tusk, który przejął obowiązki nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. Były premier ocenił, że po raz pierwszy w najnowszej historii władza tak konsekwentnie łamie prawo.

— Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitość. W PiS-ie narasta świadomość, że to nie pozostanie bezkarne — oznajmił lider PO.

Donald Tusk zapowiedział, że w przypadku wygranej, to nie jego formacja będzie decydowała, kto z PiS-u będzie odpowiadać karnie.

— Nie chodzi o to, żeby Polską rządził PiS, tylko pod inną nazwą. My chcemy wygrać demokratyczne wybory, żeby przywrócić praworządność – ze wszystkimi tego konsekwencjami, przykrymi być może także dla nowej władzy. To, że jest się prześladowaną opozycją, nie uprawnia — po ewentualnym zwycięstwie — do odwetu — mówił były szef RE.

Tusk zapytany o przygotowany przez PiS projekt ustawy, która może pozbawić koncesji TVN powiedział, że pojawienie się tego projektu w czasie, gdy on wraca do polityki to „zbieg okoliczności”.

— Ale tylko ci, którzy oszukiwali samych siebie przez ostatnie kilka lat znaną tezą, że może PiS nie jest doskonały, ale przecież nie jest tak źle, mogli twierdzić, że do ataku na TVN nigdy nie dojdzie — dodał polityk.

Ponadto ocenił, że „na początku był gwałt na konstytucji, potem przejęcie Trybunału Konstytucyjnego” oraz „atak na sądy”.

— To konsekwentny marsz, by zagarnąć wszystko, co jest niezależne od pisowskiego komitetu centralnego. Do dziś mam przed oczyma poseł Pawłowicz, która mówiła otwarcie do dziennikarza Onetu: A teraz zajmiemy się wami — przypomniał były premier.

Zobacz również: Poprosił księdza o zaświadczenie ws. pogrzebu matki. Kwota, którą usłyszał po prostu zwala z nóg [WIDEO]

Zobacz również: Niedzielski o sytuacji na jesieni. Powiedział, co nas dalej czeka

źródło: tysol.pl

About the Author

2 thoughts on “Donald Tusk: Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitość

 1. Standardy demokratyczne w PO. Przyjeżdża skompromitowany polityk prowadzący antypolską działalność w demokratycznej, praworządnej Unii Europejskiej. Nawołuje do nienawiści i wojny z PiS, wycina i ucisza swoich przeciwników a następnie po dwóch dniach bez wyborów mianuje się przewodniczącym partii. To są te demokratyczne, zgodne z Konstytucją standardy. Boże chroń Polskę, nasze dzieci i wnuki przed takimi politykami.

 2. Arcy – pełen harcy…
  Gdy słuchając arcylenia
  Zwłaszcza jego biadolenia
  Dwójmyślenia, dosolenia, dowalenia,
  Dydolenia, dziamolenia i dudlenia…
  Godzinnego dyndolenia i mamlenia
  Mózgowego odchylenia…
  Rozsierdzenia i skamlenia,
  Zwłaszcza tego złorzeczenia
  Jakieś zło się we mnie budzi
  Duszę moją przy tym brudzi
  Ona się przestała łudzić
  Tym co chce ją ciągle judzić…
  Taki jeden arcy leń
  co mi psuje każdy dzień
  Co chce moich on omdleń
  Z tych bezmyślnych pier….leń!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these