Były premier Donalda Tusk zabrał głos podczas spotkania z mieszkańcami Krosna. Jako jedno z najważniejszych zadań po wyborach uznał „wyleczenie państwa” z zależności od pewnych duchownych.

– Mamy dzisiaj do czynienia w Polsce z Kościołem jako instytucją polityczną, która nie finansowo, ale politycznie na naszych oczach bankrutuje – powiedział Donald Tusk w Krośnie (woj. podkarpackie).

W czasie spotkania przemawiał również ksiądz Roman Jagiełło, proboszcz parafii polskokatolickiej Dobrego Pasterza w Łękach Dukielskich. Duchowny w mocnych słowach skrytykował „sojusz tronu z ołtarze”, który w jego ocenie łączy PiS i Kościół.

Stwierdził, że potrzebna jest likwidacja Funduszu Kościelnego, zaprzestanie dotowania przez państwo lekcji katechezy oraz działalności dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

— Naszym, ludzi Kościoła, marzeniem jest, żeby jak wygra pan wybory i zostanie pan premierem, żeby Kościół wrócił na swoje miejsce, tak jak dawniej było — mówił ks. Jagiełło.

Były szef RE przyznał, że jest „obiektem niechęci i politycznych ataków ze strony hierarchów kościelnych”.

— Wydaje mi się, że czas przywilejów finansowych dla Kościoła kończy się i tak nieuchronnie. Moim zdaniem prawdziwym, problemem — i mówię to jako katolik, ba — jestem do końca maja liderem europejskiej chrześcijańskiej demokracji — mamy dzisiaj do czynienia z Kościołem w Polsce jako instytucją polityczną, która nie finansowo, ale politycznie właśnie na naszych oczach bankrutuje, bo cała, prawie bez reszty zaangażowała się w złą politykę po stronie władzy, bardzo często przeciwko ludziom — tłumaczył Donald Tusk.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompromitacja dziennikarza TVN24: „Pan najwyraźniej o tym nie wie” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hit! Janda o segregacji sanitarnej: „Ludzie, którzy nie są zaszczepieni nie powinni móc chodzić do pracy” [WIDEO]

źródło: tysol.pl, Interia.pl

(Visited 184 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj