Były prezydent USA Donald Trump zabrał głos w czasie orędzia wideo z okazji 20. rocznicy zamachów 11 września. W mocnych słowach skrytykował postępowanie nowego przywódcy kraju Joe Bidena, którego określił mianem „głupca”.

— Przywódca naszego kraju wyszedł w Afganistanie na głupca i nie rozumiał, co tam się dzieje — powiedział były prezydent USA Donald Trump.

Tymczasem talibowie „radują się” i właśnie podnieśli swoją czarno-białą flagę, która powiewa na budynku pałacu prezydenckiego w Kabulu.

Donald Trump powiedział na nagraniu, że 20. rocznica zamachów to wyjątkowo tragiczny czas nie tylko ze względu na same zamachy, ale przede wszystkim ze względu na „sposób, w jaki zakończyła się nasza wojna przeciwko tym, którzy dokonali takiej szkody naszemu krajowi”.

Polityk stwierdził, że prezydent Biden po prostu „wyszedł na głupca”. Dodał, że to jego administracja przez złe planowanie jest odpowiedzialna za śmierć ofiar zamachu w Kabulu.

— To 20. rok tej wojny i powinien być rokiem zwycięstwa, honoru i siły. Zamiast tego Joe Biden i jego nieudolna administracja poddała się w porażce — tłumaczył Trump, który w 2020 r. zawiązał z talibami porozumienie o wyjściu sił Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj również:  Prof. Gut ma rozwiązanie dla Polaków: „Tak samo, co roku szczepimy nasze psy na wściekliznę”

Donald Trump nie był obecny na żadnej z ceremonii upamiętniających zamachy 11 września. Zapowiedział jednak, że pojawi się na miejscu tragedii w Nowym Jorku, gdy uroczystości z udziałem Bidena i innych byłych prezydentów zakończą się.

11 września nowy premier talibów Mohammad Hasan Akhund wzniósł flagę talibanu nad Pałacem Prezydenckim w Kabulu. Bojownicy islamscy narysowali także swój sztandar przy bramie wjazdowej do budynku ambasady USA.

Zobacz również: Angela Merkel w Polsce: Kanclerz Niemiec obiecała, że zaangażuje się w rozwiązanie naszego sporu z KE

Zobacz również: Magdalena Ogórek ostro do dziennikarzy TVN24: „To jest szczucie na nas”

źródło: tvp.info, wiadomości.wp.pl

(Visited 391 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj