Dominika Figurska-Chorosińska

Dominika Figurska-Chorosińska może zostać nową szefową komisji rodziny. Zastąpi Magdalenę Biejat?

Jak wynika z doniesień portalu wPolityce.pl, większość rządowa sprzeciwia się kandydaturze Magdaleny Biejat, która przewodniczy sejmowej komisji rodziny. Według nieoficjalnych informacji działaczkę z klubu Lewicy może zastąpić aktorka i posłanka PiS Dominika Figurska-Chorosińska.

Kilka tygodni temu Magdalena Biejat została wybrana szefową komisji rodziny, również dzięki poparciu Prawa i Sprawiedliwości. Decyzji tej sprzeciwiły się zaledwie Elżbieta Duda i Dominika Figurska-Chorosińska. Wiele słów krytyki związanych z decyzją partii rządzącej nie mogło pozostać bez odpowiedzi.

Jarosław Kaczyński odniósł się do tej sytuacji i podkreślił, że już wkrótce zostanie pomyślnie rozwiązana.

— Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze i dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny. Na to naszej zgodny nie ma i nie będzie — podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jak informuje portal, PiS zamierza doprowadzić do zmiany na stanowisku przewodniczącej komisji rodziny. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o posłankę PiS Dominikę Figurską-Chorosińską. Aktorka słynie z konserwatywnych wartości i poglądów. Jeszcze przed wyborami do Sejmu była radną sejmiku mazowieckiego z list PiS-u. Starała się również dostać do europarlamentu, jednak bez powodzenia.

źródło: wpolityce.pl 

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these