Dobromir Sośnierz przerwał chwile milczenia i skomentował atak na swoją osobę, który miał miejsce w środę pod Sejmem. Grupka agresywnych demonstrantów otoczyła posła Konfederacji i dała upust swojej złości w związku z reformą ustawy medialnej. Gdy Sośnierz opuszczał budynek Sejmu, doszło do niebezpiecznych przepychanek i użycia wulgarnych słów. Nie zabrakło również rękoczynów, przez co do akcji musiała wkroczyć policja, która oddzieliła napastników od posła.

— Na tę chwilę pan poseł nie złożył żadnego zawiadomienia. Wskazał osobę, która została przez nas wylegitymowana — zrelacjonował sprawę Rafał Retmaniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

— Nasza reakcja była natychmiastowa. Jak tylko coś zaczęło się dziać, otoczyliśmy pana posła kordonem i odprowadziliśmy w bezpieczne miejsce — wyjaśnił Retmaniak.

Kilka słów wyjaśnienia dodał sam zainteresowany podczas rozmowy z serwisem wPolityce.pl. Parlamentarzysta użył mocnych epitetów, by opisać całe to nieprzyjemne zajście.

Polityk przyznał, że stale podsycana nienawiść kończy się właśnie w taki dramatyczny sposób. Wezwał przy tym wszystkich do opamiętania się.

— Wznoszenie takich pięciogwiazdkowych haseł kończy się tym, że niektórzy biorą to zbyt dosłownie. Posługiwanie się wojenną retoryką może się skończyć atakami i agresją nie tylko słowną, ale także fizyczną — mówił Sośnierz.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Poseł Konfederacji zaznaczył, że zdarzenie z jego udziałem powinno stanowić doskonały przykład do pójścia po rozum do głowy. Osobiście jednak powątpiewa, że tak się stanie.

— Nasza scena polityczna jest już tak rozhuśtana w tym konflikcie, że nie sądzę, żeby którakolwiek strona była w stanie wyciągnąć takie wnioski, iż warto jednak spuścić z tonu — podkreślił.

Na koniec przekazał, że tzw. totalna opozycja bardzo często uderza w „histeryczne tony”, co potęguje złe emocje.

Zobacz również: Radosław Sikorski obraził na wizji Kukiza. Monikę Olejnik aż zamurowało [WIDEO]

Zobacz również: Adamowicz zagroziła politykom popierającym Lex TVN amerykańskimi sankcjami. Internauci ją zmiażdżyli

Źródło: wMeritum.pl, wPolityce.pl

(Visited 2 069 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj