Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był gościem TVP3 Katowice i rozmawiał z Grzegorzem Gajdą. W czasie programu poruszono kwestię dystrybuowanych przez państwo tabletek z jodkiem potasu, które mają być podawane Polakom w sytuacji zagrożenia radiacyjnego.

– Państwo znowu bohatersko będzie rozwiązywało problem, który samo stworzyło. Zamiast pozwolić ludziom się zaopatrzyć w to na czas, to zabrania im kupić sobie samemu na własne ryzyko tego jodku potasu, bo to wymaga recepty, jak rozumiem. Potem bohatersko rozwiązuje ten problem, dystrybuując to na ostatni moment, tworząc jakieś kolejki, panikę itd. – mówił Dobromir Sośnierz.

– Jakby tak politycy pozwolili kupować ludziom we własnym zakresie, to nikt by nie wypiął potem piersi do tego, że ten problem został rozwiązany, bo w ogóle by nie zaistniał. A tak zaistnieje, ktoś go rozwiąże i bohatersko potem będzie mówił: o proszę, było ciężko, ale daliśmy radę – dodał poseł Konfederacji.

Sośnierz kontra poseł Lewicy

– Wie pan, równie dobrze można by mówić, że straż pożarna nie musi wyjechać do pożarów, bo każdy może sobie podpalić dom i zrobić z nim potem, co chce. Z całym szacunkiem, przejaskrawiam teraz oczywiście, ale mówimy o sytuacji kryzysowej, o sytuacji nagłej, o sytuacji zagrożenia, która nie zdarza się na co dzień. Pewnie się nie zdarzy – zauważył prowadzący.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Odnoszę wrażanie, że pan poseł postrzega tę rzeczywistość krańcowo inaczej niż my wszyscy tutaj, bez względu na opcję polityczną – wtrącił się Jarosław Graziadei Darmas z Nowej Lewicy.

– Niewątpliwie. Żyjemy w różnych światach. To państwo ocenią, kto tutaj ma rację – odpowiedział mu Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Politico dosadnie o działaniach kanclerza Scholza: Deklaruje solidarność, ale dba tylko o interes własnego kraju

źródło: Twitter

(Visited 222 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj