Dobromir Sośnierz poseł Konfederacji był gościem w Radiu Zet. Prawicowy polityk w mocnym tonie odniósł się do wypowiedzi pozostałych rozmówców.

Dobromir Sośnierz pokazał im pewien wykres, w którego wynika, że inflacja nie pojawiła się nagle, a rosła systematycznie, już od czasów Platformy Obywatelskiej.

– To nie jest żadna „putinflacja” – mówił wolnościowiec.

Sośnierz ocenił, że przyczyny inflacji w naszym kraju są rodzime.

– Oczywiście, że inne kraje robiły te same złe rzeczy i cierpią podobne konsekwencje w tej chwili. Kraje, które puszczały puste pieniądze i próbowało zasypać nimi ten kryzys, mają podobnie – powiedział polityk.

Prowadzący spotkanie podkreślił, że „to jest trochę obwinianie rządu za to, że przeprowadził tarcze pomocowe w czasie covidu, bo były trochę takim pustym pieniądzem danym firmom”.

– Można było nie zamykać gospodarki i nie drukować pustych pieniędzy, od początku o tym mówiliśmy – ja przy pierwszej lub drugiej tarczy z mównicy sejmowej powiedziałem, że to się skończy inflacją – odpowiedział Sośnierz.

Następnie poseł Konfederacji zaczął wypominać pozostałym gościom: – Ale to wszyscy za tym głosowali. Ty też. Dzisiaj wszyscy się wymądrzają, ale głosowali za tym — zakończył.

Przeczytaj również:  Dramat w Jarocinie. Kobieta zasłabła w momencie reanimacji męża

Dobromir Sośnierz znany jest jako błyskotliwy poseł, który tłumaczy podstawowe prawidłowości ekonomii prostym językiem. Jako że przytłaczająca większość posłów nigdy nie prowadziła działalności gospodarczej, tym samym nie ma styczności z realiami biznesu. Dlatego problemy związane z podatkami, daninami, składkami ZUS są dla nich obce. Tymczasem Konfederacja domaga się radykalnego uproszczenia kwestii podatkowych i ustaw, by ułatwić życie Polakom i zapobiec nadmiernej inflacji prawa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Węgier Katalin Novak zapowiedziała wizytę w Polsce: „Panie prezydencie, drogi Andrzeju”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja. Manuela Gretkowska skrytykowała polskiego reprezentanta: „Prowincjonalna tandeta”

źródło: Twitter

(Visited 137 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj