„Gazeta Wyborcza” udostępniła komentarz Daniela Olbrychskiego, który skomentował aktualną sytuację polityczno-kulturalną w naszym kraju, a także lex TVN.

Aktor zaznaczył, że stanowi to znak jego „solidarności i oburzenia”. W swojej mocnej wypowiedzi nawiązał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra kultury Piotra Glińskiego.

Odrzucenie senackiego weta w kwestii lex TVN wiąże się z tym, że ustawa trafiła w ręce prezydenta Dudy. 19 grudnia miały miejsce protesty w obronie wolnych mediów. Lider PO Donald Tusk zacytował dla głowy państwa wiersz Czesława Miłosza, co było szeroko komentowane w mediach.

Na demonstracji nie mogło zabraknąć Daniela Olbrychskiego, który później w sprawie wolnych mediów rozmawiał z „Gazetą Wyborczą”.

— W tych przedświątecznych dniach na naszych oczach sypie się nam ojczyzna. Z każdej strony. Czy z głupoty społeczeństwa? — zapytał Daniel Olbrychski.

Na łamach gazety Olbrychski wspomniał o kulturze, w której „siedzi już 60 lat”, a także o kierującym nią ministrze Glińskim.

— Jarosław Kaczyński świetnie wie, że, z maleńkimi wyjątkami, nasze szeroko pojęte środowisko uważa go za niewyobrażalnego szkodnika. Ja osobiście w plebiscycie historii daję mu pierwsze miejsce w kategorii zła, jakie naszemu państwu wyrządza… — napisał, twierdząc, że „prezes, nie znosząc ludzi kultury, dał nam za ministra, zapewne chichocząc złośliwie, jakąś karykaturę zarówno kompetencji, jak i moralności” oraz że „kogoś takiego kulturze nie wymyślił nawet PRL”.

Przeczytaj również:  Paranoiczne zachowanie Putina na lotnisku. Internauci: "Tchórz" [WIDEO]

Aktor nawiązał również do prezydenta Białorusi oceniając, że „przywódca i jego ferajna od góry do dołu zniszczą wszystko, by, jak Łukaszenka, raz zdobytej władzy nigdy nie oddać”.

Przedstawiciele PiS wyjaśnili, że w całej ustawie chodzi o to, by polskich mediów nie przejmowały przedsiębiorstwa z niedemokratycznych krajów, takich jak Chiny, Rosja czy państwa arabskie.

Zobacz również: Dr Sutkowski chce, by Polacy siedzieli w szprycpunktach. „Nie wyjeżdżać na Święta, jeśli nie trzeba”

Zobacz również: Święta bez niezaszczepionych członków rodziny? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wpadł na zaskakujący pomysł

Źródło: Onet.pl, Media

(Visited 87 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj