— Giertych jest rekordzistą jeśli chodzi o ilość skarg jakie wpłynęły do Krajowej Rady Adwokackiej — Twierdzi Dorota Kania na łamach tygodnika „Gazeta Polska”. Skargi dotyczą między innymi nierozliczonej kwoty w wysokości niemal 83 tysięcy złotych.

Roman Giertych musi borykać się z rekordową ilością skarg, a ich skala wzrosła do tego stopnia iż znany adwokat rozważa nawet emigrację do innego kraju i prowadzenie swojej praktyki adwokackiej na odległość.

„Gazeta Polska” w swoim artykule opisuje rozliczne skargi, które wpłynęły do KRA na mecenasa Giertycha. Przykładem podanym przez medium Sakiewicza może być sprawa nierozliczonej kwoty rzędu 82 400 zł, która została jednak umorzona na skutek nie uznania winy Romana Giertycha przez Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. To jednak wierzchołek góry lodowej. Kolejne skargi dotyczą bowiem spraw związanych z aferą podsłuchową, gdzie Giertych występował w roli obrońcy osób poszkodowanych.

Adwokata Donalda Tuska czeka także sprawa dyscyplinarna w związku z kontrowersyjnym wpisem jaki zamieścił Twitterze. Skargę złożył eurodeputowany Patryk Jaki. Związana ona jest z głośną sprawą biznesmena Łukasza G., dziennikarza „GW” Wojciecha Cz., oraz samego mecenasa.

Z nieoficjalnych źródeł na które powołuje się GP Roman Giertych zastanawia się nad opuszczeniem Polski.

Przeczytaj również: Spurek domaga się interwencji Unii wobec Polski. „Ile jeszcze mamy czekać?”

źródło: Tysol

(Visited 765 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Patryk Jaki nie zostawił suchej nitki na eurokratach: "Szef europejskiej dyplomacji demonstracyjnie jedzie do Moskwy..."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here