Policja wraz z sanepidem interweniowały w klubie muzycznym „Reset” w Świebodzinie. Internet obiegły nagrania ukazujące agresywną akcję funkcjonariuszy wymierzoną w DJ-a.

Policja interweniowała po tym, jak świebodziński klub „Reset” (woj. lubuskie) zorganizował zebranie Strajku Przedsiębiorców z udziałem m.in. byłego kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Obecny na miejscu sanepid sporządził notatkę i wezwał właścicielkę przybytku w celu złożenia wyjaśnień.

Teraz sprawa zostanie przekazana do prokuratury, która oceni czy właściciel dyskoteki otwierając ją w dobie pandemii i obowiązujących obostrzeń naruszył prawo, a dokładnie artykuł 165 KK, mówiący m.in. o sprowadzeniu zagrożenia dla zdrowia wielu ludzi — zakomunikowała policja.

Funkcjonariusze wylegitymowali 52 gości lokalu, w tym Tanajno. Aktywista bronił imprezy, przekonując policję, że w „Resecie” odbywa się zjazd partyjny Strajku Przedsiębiorców.

Klub otwarto w ramach ogólnopolskiej akcji #otwieraMY, wymierzonej przeciw przedłużonym obostrzeniom oraz lockdownowi. Uczestnicy imprezy sporządzili obszerną relację z interwencji, która ich zdaniem oscylowała w liczne naruszenia i przekroczenie uprawnień. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania wideo, z których ma wynikać, że jeden z funkcjonariuszy najpierw popchnął, a chwilę potem uderzył w twarz DJ-a stojącego obok Pawła Tanajno. Policja stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Z tego filmu nie wynika jednoznacznie, by policjant naruszył nietykalność cielesną tego mężczyzny. Prosimy, by powstrzymać się od ferowania ocen i sądów, które już pojawiają się w sieci. Zapewniamy, że przebieg zdarzenia zostanie wyjaśniony, a wszelkie materiały (filmy, zeznania itp.) będą przesłane do oceny karno-prawnej prokuraturze. Absolutnie niedopuszczalny jest natomiast hejt nawołujący do przemocy wobec policjantów i ich rodzin, który wylewa się w internecie zakomunikowali stróże prawa.

DJ miał przyłożony zimny opatrunek do twarzy. Lider Strajku Przedsiębiorców Paweł Tanajno oświadczył, że „mieliśmy do czynienia z przestępstwem”. Powiadomił również, że doniesie o sytuacji odpowiednim organom.

Przeczytaj również: Śmierć po szczepieniu na COVID-19 w Oleśnicy. Nowe informacje: „Wzywano trzy razy karetkę”

źródło: Nczas

(Visited 771 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj