Strona główna Polska Czy Kidawa-Błońska byłaby dobrym prezydentem? Taki sondaż nie pozostawia złudzeń

Czy Kidawa-Błońska byłaby dobrym prezydentem? Taki sondaż nie pozostawia złudzeń

2 min read
0
0
4,185
Małgorzata Kidawa-Błońska - Kosiniak-Kamysz

Agencja Social Changes zadała Polakom niecodzienne pytanie. Odpowiedzi naszych rodaków z pewnością nie spodobają się kandydatce KO na prezydenta, którą jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Czy według Pani/Pana Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, która będzie dobrze wypełniać obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? — zapytano Polaków.

Takiego zdania jest 34 proc. ankietowanych. Uważają, że to właśnie wicemarszałek Sejmu najlepiej sprawdzi się w najważniejszej funkcji w państwie. Odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 14 proc., a „raczej tak” — 20 proc.

Nie wszyscy mają jednak tak optymistyczne wyobrażenie na temat ewentualnej prezydentury Kidawy-Błońskiej. Aż 42 proc. respondentów jest na „nie”. 27 proc. badanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”, natomiast 15 proc. „raczej nie”. Duża część biorących udział w badaniu nie potrafiło wskazać odpowiedzi, więc wybrało „trudno powiedzieć”.

W sondażu padło również pytanie, jak poparcie dla Kidawy-Błońskiej prezentuje się w elektoracie dwóch największych partii. 16 proc. wyborców PiS jest zdania, że kandydatka KO poradziłaby sobie z ciężarem prezydentury.

Jeżeli chodzi o wyborców PO to aż 80 proc z nich uważa, że Kidawa-Błońska będzie dobrze wypełniać obowiązki prezydenta. Badanie przeprowadzono w dniach od 6 do 10 marca 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1063 dorosłych Polaków.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
9
Przeczytaj również:  Borys Budka wystąpił w nietypowej roli. Został "suflerem" Kidawy-Błońskiej: "Powiedz, że nie może być"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…