Agencja Social Changes zadała Polakom niecodzienne pytanie. Odpowiedzi naszych rodaków z pewnością nie spodobają się kandydatce KO na prezydenta, którą jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Czy według Pani/Pana Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, która będzie dobrze wypełniać obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? — zapytano Polaków.

Takiego zdania jest 34 proc. ankietowanych. Uważają, że to właśnie wicemarszałek Sejmu najlepiej sprawdzi się w najważniejszej funkcji w państwie. Odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 14 proc., a „raczej tak” — 20 proc.

Nie wszyscy mają jednak tak optymistyczne wyobrażenie na temat ewentualnej prezydentury Kidawy-Błońskiej. Aż 42 proc. respondentów jest na „nie”. 27 proc. badanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”, natomiast 15 proc. „raczej nie”. Duża część biorących udział w badaniu nie potrafiło wskazać odpowiedzi, więc wybrało „trudno powiedzieć”.

W sondażu padło również pytanie, jak poparcie dla Kidawy-Błońskiej prezentuje się w elektoracie dwóch największych partii. 16 proc. wyborców PiS jest zdania, że kandydatka KO poradziłaby sobie z ciężarem prezydentury.

Jeżeli chodzi o wyborców PO to aż 80 proc z nich uważa, że Kidawa-Błońska będzie dobrze wypełniać obowiązki prezydenta. Badanie przeprowadzono w dniach od 6 do 10 marca 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1063 dorosłych Polaków.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 75 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj