Podczas konferencji prasowej w Sejmie marszałek Witek została zapytana, czy jest pewna większości PiS podczas głosowań. Jej odpowiedź była niecodzienna i zaskakująca.

— Pewnym można być tylko dwóch rzeczy. Śmierci i podatków. Więc proszę nie żądać ode mnie składania przysięgi z ręką na Sejmie — powiedziała podczas konferencji marszałek Witek, a po chwili zapowiedziała przyszłe projekty ustaw, które będą procedowane na posiedzeniu Sejmu.

Zobacz również: Cejrowski szczerze o władzy. „Jak rząd jest mały, to obywatel jest wielki” [WIDEO]

— Wracają z Senatu i będziemy kończyć to w trzecim czytaniu, bardzo ważne społecznie projekty, tzn. 14. emerytura w 2021 roku, ustawa zwiększająca, podnosząca emerytury w związku z waloryzacją rent i emerytur i ustawa o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. Mamy dwa projekty ustaw, które są równie ważne, bo terminowe, to jest senacki projekt ustawy, ale także prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o wydłużenie z trzech do pięciu lat terminu na składanie skargi nadzwyczajnej — kontynuowała.

Zobacz również: Lech Wałęsa nie chce 13. emerytury. Powiedział, co z nią zrobi, o ile „żona pozwoli”

Marszałek Witek podkreśliła, że uwzględniła wniosek Koalicji Polskiej: — Był także wniosek klubu Koalicja Polska o uwzględnienie w porządku obrad informacji Prezesa Rady Ministrów na temat przygotowań do ew. powodzi, ponieważ temat jest aktualny i wiem, że niepokoi wielu obywateli, w związku z tym, tę informację uwzględniłam i ona będzie w czwartek, dosyć późno, ponieważ te dwa dni są bardzo pracowite i nie wszystkie wnioski opozycji udało się uwzględnić. Informacja bieżąca w tym tygodniu, na tym posiedzeniu należy do Koalicji Polskiej, będzie dotyczyła Krajowego Planu Odbudowy i oczywiście pytania w sprawach bieżących — podsumowała marszałek Sejmu.

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 769 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj