propolski.pl: Piotr Patkowski zakochał się

Czeka nas kolejny lockdown? Wiceminister finansów nie wyklucza takiego scenariusza

Wiceminister finansów Piotr Patkowski zapowiedział, że może czekać nas kolejny lockdown. Polityk przestrzegł, że „wielkie zamykanie gospodarki jesienią może powrócić”.

Patkowski stwierdził, że nie można wykluczyć takiego scenariusza, z którym mieliśmy do czynienia w marcu oraz kwietniu.

W praktyce oznaczałoby to wielki cios dla gospodarki oraz licznych właścicieli firm.

— Nie możemy w 100 proc. wykluczyć drugiego lockdownu, na takim samym poziomie jak wiosną. Nie będzie to totalny lockdown, tylko punktowe wyłączanie sektorów gospodarki — mówił Patkowski.

Wzrost liczby upadłości za II kwartał 2020 roku dotknął szczególnie przemysł, usługi, transport oraz gospodarkę magazynową.

Lockdown nie oszczędził również polskiej służby zdrowia, a zdaniem wielu ekspertów taka strategia była bezcelowa.

— Pamiętają Państwo, jakie hasło legło u podstawy lock-downu ? Flattening the curve – spłaszczanie krzywej. Robiono i promowano to po to, żeby nie doprowadzić do kolapsu systemów opieki. Jak wiemy, kolaps nastąpił na skutek lockdownu, a nie przeciążenia systemu obłożnie chorymi i właściwie trwa do dzisiaj – bo przecież nie mamy zapchanych respiratorów, tylko zamknięte drzwi — ocenił lekarz Paweł Basiukiewicz.

Ponadto podkreślił, „co do zasady nikt życia nie miał nikomu ratować”, a sam lockdown miał przedłużyć czas „wymierania ciężkich nieuleczalnych przypadków, aby naraz nie trafiali do szpitala na respirator w jednym okresie”.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these