Włodzimierz Czarzasty był gościem na antenie Polsat News i w mocnych słowach zwrócił się do rządu. Lider Lewicy stwierdził, że partia rządząca nie ma planu i nie jest w stanie podejmować sensownych decyzji.

— Rząd nie ma planu. Jak się rozmawia z rządem, to rząd mówi: jak my mamy przewidzieć co będzie za miesiąc — zastanawiał się Czarzasty.

Po chwili dodał, komentując sytuację epidemiologiczną w Polsce, że jego ugrupowanie przedstawi plan związany z „postępowaniem ze szkołami”.

— Przedstawimy całościowy plan postępowania ze szkołami. Bierzemy również pod uwagę konieczność zamknięcia szkół, dlatego że konieczność zamknięcia szkół to jest jednocześnie zabezpieczenie dzieci, zabezpieczenie pieniędzy rodzicom, którzy będą się musieli tymi dziećmi zająć i to musi być plan bardzo kompleksowy. To ja mówię wam, do cholery, po prostu można zrobić tak, można założyć, że będzie potrzeba 2 tys. respiratorów bądź 3 tys. respiratorów, że zachoruje 200 tys. ludzi, że zachoruje milion ludzi i pod to trzeba zrobić po prostu wszystkie działania — podkreślił polityk.

Tymczasem ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie ofiar śmiertelnych. Odnotowano 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz również: Czy handel wróci w niedzielę? „Takie postulaty się pojawiają”

Z podziałem na województwa sytuacja przedstawia się następująco: mazowieckie (1188), małopolskie (1137), śląskie (520), wielkopolskie (508), łódzkie (405), kujawsko-pomorskie (356), pomorskie (344), podkarpackie (319), dolnośląskie (315), lubelskie (256), świętokrzyskie (255), opolskie (233), warmińsko-mazurskie (196), zachodniopomorskie (175), podlaskie (174), lubuskie (145).

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 942 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wybory prezydenckie: Są wyniki late poll z 50% komisji wyborczych. Rośnie przewaga Andrzeja Dudy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here