Włodzimierz Czarzasty był gościem na antenie Polsat News i wypowiedział się m.in. na temat głośnego zatrzymania Sławomira Nowaka.

— Nie mam żadnej. Ani nie wiem za jaki okres, ani nie wiem, co zrobił. Teraz od pana dowiaduję się, że to Sławomir Nowak, bo użył pan nazwiska. W taki sprawach trzeba być bardzo zdystansowanym. Nie mam żadnych skojarzeń — powiedział Włodzimierz Czarzasty, szef SLD.

Polityk podkreślił, że sam ma złe doświadczenia ze służbami i nie chce wypowiadać się o szczegółach zatrzymania Sławomira N., bo ich nie zna. Szef SLD odpowiadał również na pytania dotyczące negocjacji budżetowych w Brukseli i przyznał, że osobiście trzyma kciuki za polski rząd.

— Wbrew temu, co pewnie myślą niektórzy, za każdy polski rząd będę trzymał kciuki, żeby Polki i Polacy jak najwięcej pieniędzy dostali — stwierdził Czarzasty.

Zobacz również: Przykra chwila dla Lisa. Musiał w „Newsweeku” przeprosić Pawłowicz

Dodał, że żaden obywatel nie powinien być karany za to, że rząd w danym kraju jest głupi.

— Nigdy nie powinno być tak, że rolnik nie dostanie dopłaty czy przedsiębiorca dofinansowania dlatego, że rząd w danym kraju jest głupi. Zawsze jako Lewica staraliśmy się to rozgraniczać. Moja rada jest prosta — przestańcie w Polsce łamać prawo — mówił lewicowy polityk.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Po chwili zaczął chwalić dokonania Unii Europejskiej, która jak stale zauważa, bardzo pomaga Polsce.

— To jest moja stara teza. Jeśli ktoś uważa, że UE Polsce nie pomogła, to albo jest idiotą, albo jest z rządu PiS — zaznaczył.

— Łatwo jest stworzyć taką koncepcję, że wszystko, co robi UE potencjalnie w stosunku do Polski, może być dla Polski złe, ale fakty mówią coś innego. Przez ostatnie lata dostaliśmy z UE dodatkowy budżet. Patryk Jaki, który narzeka, jeździ drogami, których 20 lat temu nie było i bez Unii Europejskiej byśmy ich nie wybudowali — powiedział, odnosząc się przy tym do słów Patryka Jakiego.

Skomentował także wypowiedź europosła PiS, który mówił, że stoimy przed walką cywilizacyjną. Podsumował wtedy, że nie chce być w tej cywilizacji, której liderem jest pan Ziobro”. To nie jest cywilizacja XXI wieku, to jest cywilizacja kamienia łupanego — zaznaczył Włodzimierz Czarzasty.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 81 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj