Włodzimierz Czarzasty coraz częściej w dosadny i kontrowersyjny sposób prezentuje swoje poglądy. Nie waha się również przeklinać na wizji. Tym razem obyło się bez wulgarnych słów, jednak w programie „Śniadanie w Polsat News” polityk bardzo często poprawiał okulary gestem, którego użyła Joanna Lichocka.

Czarzasty tłumaczył, że nie robi nic złego, a jedynie ośmiesza całą sprawę.

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Zakłada ona rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.

Gdy głosowanie się skończyło, w Internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak posłanka Lichocka pokazuje „wulgarny” gest. Opozycja szybko uznała, że był skierowany właśnie do niej. Posłanka tłumaczyła się na Twitterze, że nie miała złych zamiarów, a jedynie przesuwała „dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie”, dlatego, że była w stresie.

Czarzasty stwierdził, że to rząd i prezydent doprowadzili do „totalnego skłócenia polskiego społeczeństwa”. Właśnie podczas tej wypowiedzi, wielokrotnie poprawiał okulary środkowym palcem.

— Rozmawiamy w tej chwili o tym, żeby zatrzymać hejt i te świństwa, które codziennie są powtarzane, o kłóceniu ludzi. Te 2 miliardy złotych pójdą właśnie na te świństwa, na ten hejt. Dokładacie do tego rękę i potem się dziwicie, że ludzie tak reagują — wyjaśnił polityk.

Przeczytaj również:  Konfederacja chce odwołania Gosiewskiej. „Myli budynek Sejmu z pubem chyba” [WIDEO]

Na zachowanie szefa SLD zareagował minister Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

— Pan przed chwilą poprawiał okulary, żeby zyskać popularność? Na tak jawną hipokryzję muszę zareagować — zauważył minister.

— Bardzo dobrze, że Pan reaguje, bo ja na Pana miejscu bym reagował bez przerwy, bo bym bronił swojego szefa. Piątka z plusem. Natomiast, to co robicie, można albo skrytykować, albo ośmieszać. Ja to ośmieszam, ja to po prostu ośmieszam — odparł z rozbawieniem Czarzasty.

— To nieładne ośmieszanie. Nie przystoi, z całym szacunkiem dla wicemarszałka Sejmu — odpowiedział mu Paweł Mucha.

źródło: polsatnews.pl

(Visited 251 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj