Aktualnie cała Polska żyje ostatnimi wydarzeniami ze stolicy oraz tematu LGBT. Do zagadnień związanych z LGBT nawiązał nawet Andrzej Duda, który nazwał je ideologią. Nie wszyscy zgodzili się ze słowami głowy państwa, a szczególnie artyści i różni celebryci, którzy zostawili swój komentarz w sprawie.

Do tego grona przyłączyła się również Kasia Tusk i zamieściła na Instagramie mocny wpis nawiązujący do znanych dzieł literackich. Wśród nich znalazły się tytuły czterech książek: „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Serce Europy” Normana Daviesa, „Utwory wybrane” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, oraz „Wywieranie wpływu na ludzi” Roberta Cialdiniego. Córka byłego premiera napisała, że w odniesieniu do powieści Kamińskiego nie warto czytać streszczenia.

— To mądra i wzruszająca opowieść o zwykłych chłopakach, którzy w czasach wojny robili niezwykłe rzeczy. Bohaterowie wojenni często figurują w przemówieniach obecnej władzy. Przyjemnie jest się ogrzać w blasku ich odwagi i moralnej odpowiedzialności za słabszych, pokrzywdzonych i napiętnowanych — dodała.

W kolejnej części swojej wypowiedzi Kasia Tusk dzisiejsze hasła przeciw LGBT przyrównała do haseł przeciw żydom stosowanych przez Niemców.

— Ktoś kiedyś powiedział „Niemcy bez Żydów”, dziś ktoś mówi „Polska wolna od LGBT” — dodała Kasia Tusk.

Ponadto zaapelowała: — Jeśli udajesz, że nie widzisz podobieństwa, jeśli wydaje ci się, że to pierwsze jest niedopuszczalne, a to drugie ma jakieś moralne wytłumaczenie, to usiądź, proszę wygodnie na fotelu i przemyśl to jeszcze raz.

źródło: w-locie.pl

(Visited 4 757 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj