Studio z siedzibą w Dortmundzie w swoim najnowszym devblogu oferuje wgląd w codzienne wyzwania, z którymi muszą mierzyć się deweloperzy

Blogi deweloperskie umożliwiają zakulisowe spojrzenie na pracę studiów tworzących gry. Od teraz będziemy mogli zaglądać przez ramię także deweloperom ze studia Z-Software. Czy to w artykułach o ich codziennej pracy, analizach post mortem, czy też w tekstach o konkretnych wyzwaniach, przed którymi stają deweloperzy – na blogu każdy znajdzie coś dla siebie.

Cenna wiedza – nie tylko dla deweloperów

Artykuły te są skierowane nie tylko do innych deweloperów, ale przede wszystkim do fanów gier Z-Software. W różnych publikacjach zyskają oni cenny wgląd w proces powstawania takich gier jak Autobahn Police Simulator 2Dustwind czy Pilot Sports oraz dowiedzą się o postępie prac nad kolejnymi tytułami, a także jak wygląda praca w studiu deweloperskim.

Autobahn Police Simulator 2 – Post Mortem 

Pierwszym poruszonym przez zespół Z-Software tematem jest analiza post mortem Autobahn Police Simulator 2. W tekście opisano w nim m.in. kwestię liczb zmiennoprzecinkowych, efektów wizualnych czy rozbudowanego świata gry. To jednak dopiero początek. W kolejnych artykułach deweloperzy jeszcze bardziej zagłębią się w szczegóły tej produkcji i między innymi ujawnią czego się nauczyli oraz jak tę wiedzę zaimplementowali tworząc nadchodzące tytuły.

Przeczytaj również:  Duża niespodzianka? Krzysztof Jackowski wie, co się stanie na mundialu

W drugiej części post mortem deweloperzy zajmują się tematem specjalnego narzędzia stworzonego do kreowania dróg. W niedawno opublikowanym na blogu artykule czytelnicy dowiadują się również o wyzwaniach, które stanęły przed Z-Software i o tym, jak sobie z nimi poradzono. Dzięki dużej szczegółowości wpisy te oferują wgląd w proces tworzenia gier, z którego wiele ciekawych informacji uzyskają nie tylko gracze, ale także inni deweloperzy.
Pierwsze dwa wpisy to dopiero początek, a wkrótce możemy spodziewać się kolejnych.

Dodatkowe treści na stronie internetowej Z-Software

Nie tylko wpisy na blog Z-Software są nowością. Również w innych częściach strony internetowej zaszło wiele zmian. Przeprojektowana została m.in. zakładka Service i About. Można tam znaleźć więcej informacji na temat zespołu, jego pracy i historii studia.

(Visited 60 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj