Jak wynika z najnowszego sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”, nawet ponad połowa respondentów jest zdania, że po zbliżających się wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość nie będzie rządzić krajem.

Wybory parlamentarne będą miały miejsce jesienią tego roku. Partie od pewnego już czasu działają w trybie kampanijnym.

Partia Jarosława Kaczyńskiego już dwa razy wygrała wybory i rządzi samodzielnie od 2015 roku. Lider ugrupowania zapowiada powtórzenie sukcesu. A co na to Polacy?

W najnowszym sondażu SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” zapytano ankietowanych, „jaki ich zdaniem wynik wyborczy w nadchodzących wyborach osiągnie PiS”. 35 proc. respondentów jest zdania, że partia rządząca tym razem „przegra wybory”, natomiast 19,10 proc. pytanych uważa, że „PiS wygra wybory, ale nie zbuduje większości i znajdzie się w opozycji”.

Zwycięstwo formacji Kaczyńskiego i jej rządy w koalicji przeczuwa 14,80 proc., natomiast 10,3 proc. uważa, że „PiS wygra wybory i będzie rządzić samodzielnie”. 20,8 proc. odpowiedziało „nie mam zdania”.

„Przegraną PiS przewiduje 43 proc. badanych poniżej 24 roku życia i taki sam odsetek Polaków z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców”.

Sondaż przeprowadzono na 800 dorosłych osobach w okresie 3-4 stycznia 2023 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To jest bardzo stary, zdemenciały Pan”. Cejrowski powiedział, co sądzi o Bidenie

źródło: Rzeczpospolita

(Visited 185 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj