propolski.pl: Władimir Putin

Co się stanie jeśli Ukraina wejdzie do Unii? Władimir Putin: „Nasze stanowisko jest tutaj zrozumiałe”

Już niedługo Ukraina może znaleźć się w Unii Europejskiej. Jak reaguje na to Moskwa? Władimir Putin skomentował tę kwestię w czasie dyskusji panelowej po swoim przemówieniu.

Przywódcy Francji i Niemiec opowiedzieli się za ukraińskimi staraniami do wstąpienia w struktury Unii Europejskiej. O poparcie pozostałych państw UE zabiegały władze Polski, wspierając Kijów.

Komisja Europejska dała zielone światło dla Ukrainy, której zależy na uzyskaniu statusu kandydata do Unii Europejskiej. Podobnie zachowano się wobec Mołdawii. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Unii Europejskiej.

Wielu ekspertów ma jednak wątpliwości i obawia się, że na akcesję Ukrainy do UE nie zgodzi się Rosja. Wersji tej zaprzecza prezydent Rosji Władimir Putin.

– UE nie jest blokiem wojskowo-politycznym, w przeciwieństwie do NATO, dlatego zawsze mówiliśmy i ja zawsze to podkreślałem, że nasze stanowisko tutaj jest spójne, zrozumiałe, nie mamy nic przeciwko temu – powiedział Władimir Putin.

– Jest suwerenną decyzją każdego kraju, aby przyłączyć się do stowarzyszeń gospodarczych lub nie i od tego stowarzyszenia gospodarczego zależy, czy zaakceptuje nowe państwa jako swoich członków, czy nie. O ile jest to celowe dla UE, niech kraje UE same decydują – dodał rosyjski prezydent.

W ocenie polityka, decyzja należy do narodu ukraińskiego, a także kierownictwa kraju.

– Cóż, jeśli nie będziecie chronić rynku wewnętrznego, Ukraina stanie się, moim zdaniem, rodzajem pół-kolonii, ale jednocześnie otrzyma dość znaczące wsparcie na bieżące wydatki – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Słowa Grzegorza Brauna „Będziesz pan wisiał” zyskały drugie życie. Posłuchaj tego singla [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Radykalni ekolodzy zablokowali ulicę. Kierowcy się z nimi nie patyczkowali [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these