Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem na antenie Polsat News i wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Wiele przemawia za tym, że w marcu nie dowiemy się, co dalej z maseczkami.

Minister zdrowia zaobserwował, że w ostatnim czasie spadła liczba zakażeń.

– My widzimy, bo patrzymy na to, co się w Polsce dzieje z COVID-19, że te spadki zakażeń – a były bardzo dynamiczne spadki zakażeń przez te ostatnie 2-3 tygodnie, gdzie z tygodnia na tydzień te spadki były rzędu 30 procent – że one wyhamowały. Mówię przede wszystkim o liczbie infekcji, bo one rzeczywiście wyhamowały i teraz już te spadki z tygodnia na tydzień są rzędu 3-5 procent – mówił szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski nawiązał do kwestii zniesienia innych obostrzeń, chociażby obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeniach zamkniętych.

– Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować. Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali – powiedział minister, który doradza, by Polacy wciąż mieli się na baczności. Nawet ogłoszenie końca pandemii nie musi wiązać się z końcem zagrożenia.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

– Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii, to jest stan zagrożenia pandemicznego – wyjaśniał Niedzielski.

Na pytanie, kiedy może spodziewać się zniesienia obowiązku noszenia maseczek, odpowiedział:

– Pewne te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny – to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone. Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje – zakończył szef resortu zdrowia.

Zobacz również: Rosyjski polityk ostro: „Żądam usunięcia prezydenta Putina”

Zobacz również: Sławomir Mentzen nie ma złudzeń: Będzie gorzej. Dobrze już było

źródło: polsatnews.pl

(Visited 1 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj