Sławomir Mentzen udzielił wywiadu na kanale „Biznes Misja” i wyraził swoje zaniepokojenie obecnym stanem rzeczy.

– Musimy się z tym pogodzić, że będzie źle, a lepiej to już było – powiedział Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, a także wiceprezes partii KORWiN.

Polityk Konfederacji opowiedział o skutkach ekonomicznej migracji do Polski, która rozgrywa się na naszych oczach. Jak wiemy, od 24 lutego do naszego kraju przybyło ponad 1,6 miliona uchodźców.

– Tego nie wie w tym momencie nikt. Nie wiemy dokładnie, ile osób do Polski przyjechało, ile osób zamierza tutaj zostać, ile z tych osób podejmie pracę. Nie wiemy w tym momencie, o ile zwiększy się popyt na miejsca w żłobkach, przedszkolach, szkołach, ile osób więcej trzeba będzie leczyć – mówił Sławomir Mentzen.

– Nie wiemy, co się stanie ze stopami procentowymi poza tym, że znacząco wzrosną. Nie wiemy co z inflacją. Wszyscy widzimy teraz ceny ropy, ceny benzyny, niedługo dołączą do tego pewnie ceny gazu, stąd przyszłość jest w tym momencie ciężka do przewidzenia – dodał ekonomista, nie mając złudzeń, że będzie już tylko gorzej i musimy mieć się na baczności. Nie ukrywał, że już wkrótce na własnej skórze odczujemy skutki chociażby szalejącej inflacji.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

– To znaczy, to co można powiedzieć wprost, że będzie gorzej. Dobrze już było. Ceny były niskie, teraz będą tylko wysokie. Stopy procentowe pójdą do góry, koszty życia pójdą do góry, koszty żywności pójdą do góry, ceny pszenicy chyba wzrosły już dwukrotnie, teraz ceny wypieku tego chleba też wzrosną, przecież tam musimy za energię zapłacić, ceny transportu znacząco wzrosną po wzroście cen benzyny, więc wszystko będzie droższe – tłumaczył wiceprezes partii KORWiN.

Zobacz również: Rosjanie posłużyli się zakazaną bronią? „Druzgocąca, potworna siła”

Zobacz również: Rosyjski polityk ostro: „Żądam usunięcia prezydenta Putina”

źródło: YouTube.com

(Visited 617 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj