— Tak, chcę Polski śmierdzącej kiełbasą i wódką — napisał w mediach społecznościowych bloger o nicku DWK Mikrobloq. — Solidarnej z robotnikiem i chłopem.

Po wyborach prezydenckich niechęć do tzw. „Polski B” zintensyfikowała się. W mediach społecznościowych wyborcy Rafała Trzaskowskiego krytykują mieszkańców mniejszych miejscowości za dokonanie reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy. Pod adresem sympatyków dotychczasowej głowy państwa padają liczne obelgi, bardzo dalekie od kulturalnej wymiany zdań.

Na falę hejtu wylewającego się na regiony, gdzie poparcie dla Andrzeja Dudy sięgało 60%, zareagował bloger o nicku DWK Mikrobloq. Internauta krytykuje partię rządzącą, lecz nie zgadza się z tak drastyczną oceną i pogardą wobec ludzi, którym opozycja nie potrafiła przedstawić sensownej alternatywy:

— Chcę Polski śmierdzącej kiełbasą i wódką. Opartej na tożsamości, a nie bezrefleksyjnej inspiracji. Kiełbasa, wódka, tożsamość i solidarność nie mają na imię PiS. PiS jedynie jak na cynicznych makiawelistów przystało odpowiedział na potrzeby i lęki od dłuższego czasu opluwanej rzeszy mieszkańców wsi i miast powiatowych — zauważa.

I na co w takiej sytuacji zagłosować ma wyborca Polski gminnej i powiatowej? Jaką mu wskazaliście alternatywę? Nadętego, wymuskanego bubka dowartościowującego się znajomością języków, w których nie ma do przekazania niczego wartościowego? To ma zaimponować rolnikowi wstającemu rano obrządzić świnie? — pyta.

— Czy wy nie widzicie tego, jak z każdym kolejnym rokiem oddalacie się od macierzy i dryfujecie w szambie różnorodności prądów i myśli, gdzie panuje szum informacyjny tak wielki, że w swoim odrealnieniu zaczynacie żyć lokalnymi problemami Ameryki? Jak śmiecie zamykać oczy na bolączki podwarszawskich czy podpoznańskich wsi i chełpić się solidarnością z czarnoskórymi obywatelami USA, wymagając jednocześnie by chłop z robotnikiem podzielali waszą perspektywę?

Przeczytaj również:  Meller będzie miał nowy program. Poprowadzi talk-show

Nieco dalej bloger dostrzega problem wyśmiewania gwary, którą posługują się mieszkańcy mniejszych miejscowości:

— Czytałem sobie ostatnio pogardliwe wiązanki pod adresem gwary wiejskiej. Tacy niektórzy z was są otwarci i wielbiący inność. Byliście kiedyś zakompleksione ojkofoby w Wielkiej Brytanii? Tam co 30 kilometrów mówią z innym akcentem, a w Londynie nadal gadają w cockney.

Internauta krytykuje również młodzież uzależnioną od platformy społecznościowej Twitter:

Widzę jak małoletnia patointeligencja z Twittera naśmiewa się z wykształcenia podstawowego. Piszą to ci sami ludzie, którzy dla własnej wygody ograniczyli się do medium dopuszczającym napisanie raptem paru liter w jednym poście.

Następnie bloger zarzuca hipokryzję tym, którzy głosowali na Trzaskowskiego z powodu licznych transferów socjalnych obecnych w programie Prawa i Sprawiedliwości:

— W czym wy niby jesteście lepsi? W czytaniu programów wyborczych? Przecież wasz śliczny kandydat też obiecywał rozszerzony socjal. Jesteście tęczowymi papugami, dla których jedynym wyznacznikiem jest irracjonalna pogarda do wszystkiego co proste, stateczne i pachnące słomą. Byliście w Holandii ojkofoby? Tam do dzisiaj stoją domy z dachami pokrytymi strzechą.

Przeczytaj również: „Chyba zabrakło. Rozgląda się za Nitrasem”. Reakcja kobiety w sztabie Trzaskowskiego hitem Internetu

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Tak, chcę Polski śmierdzącej kiełbasą i wódką. Solidarnej z robotnikiem i chłopem. Opartej na tożsamości, a nie…

Gepostet von DWK Mikrobloq am Dienstag, 14. Juli 2020

źródło: Facebook

(Visited 237 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj