Podróżnik Wojciech Cejrowski w mocnych słowach podsumował postawę Andrzeja Dudy. Skrytykował również PiS za podejmowane działania, a w szczególności za brak regulacji chroniących życie od poczęcia.

Wojciech Cejrowski odniósł się do tej kwestii na antenie telewizji internetowej wRealu.pl i podkreślił, że Andrzej Duda mówi o sobie, że jest katolikiem.

— A w sprawie aborcji zachowanie daleko zbyt miałkie jak dla katolika — powiedział bosy podróżnik.

Zdaniem katolickiego publicysty wielu posłów PiS-u nie powinno przystępować do Komunii Świętej, szczególnie po głosowaniach. W przeciwnym razie dopuszczają się grzechu śmiertelnego.

Zobacz również: Cejrowski ocenił twarze kandydatów na prezydenta: „Biedroń głupek, wesołek”

— Do piekła pójdą, jak Pan Bóg nie będzie łaskawy i nie przyśle im księdza, gdy będą w wypadku samochodowym zdychać na poboczu i nie wyspowiadają się i co wtedy? — analizował sytuację gość programu.

Cejrowski zarzucił Prawu i Sprawiedliwości wykonywanie jedynie pozornych ruchów ws. aborcji i odsuwanie tego tematu na daleki plan.

— Życie to nie jest dalszy plan. Życie niewiniątek to nie jest dalszy plan. Poza tym to była wasza obietnica wyborcza. Więc to jest też część waszego kontraktu z wyborcą, część waszego słowa honoru — podkreślił.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 173 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Zapłaciła ok. 6 tysięcy za węgiel. Oto co otrzymała [+WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj