80 lat temu, 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem doszło do okrutnego mordu na przynajmniej 340 Żydach. Do tej pory nie ustają spekulacje i dyskusje dotyczące przebiegu tej zbrodni. Szczególne wątpliwości budzi temat wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem, które zostały przerwane zgodnie z prośbą środowisk Żydowskich.

Ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski przeprosił za zbrodnię w imieniu Polaków, co przyczyniło się do rozpętania prawdziwej burzy i licznych kontrowersji.

— To Niemcy odpowiadają za masakrę w Jedwabnem. Polskiego udziału w tej zbrodni właściwie nie ma. Śledztwo IPN nie pozwalało na wnioski obciążające rodaków. Wiadomo to z dokumentów, które ujawniono dzięki batalii sądowej — napisał prof. Marek Jan Chodakiewicz.

Niektórzy w obliczu nasilającej się walki politycznej zapomnieli o pamięci należnej ofiarom. Szokujący wpis opublikował Radosław Sikorski, który błyskawicznie spotkał się ze zdecydowaną odpowiedzią internautów. Szczególnie mocną ripostę otrzymał od publicysty Rafała Ziemkiewicza.

— Czy Pan Prezydent @AndrzejDuda już wie kto kogo mordował w Jedwabnem? A wy, @ONR_Podlasie? @MediaNarodoweMN? @GrzegorzBraun_ z @KONFEDERACJA_? Materiał w @RadioMaryja o tym, że Niemcy? A w @TVP_Info o udziale dziadka Tuska? A może parchy same się spaliły @R_A_Ziemkiewicz?

Zobacz również: Poprosił księdza o zaświadczenie ws. pogrzebu matki. Kwota, którą usłyszał po prostu zwala z nóg [WIDEO]

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Katowicach. Opublikowano nagranie ku przestrodze [WIDEO]

Zobacz również: Donald Tusk: Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitość

źródło: twitter.com, tysol.pl

(Visited 1 369 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj