Znany podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie Radia WNET skomentował temat kary, jaką otrzymał Grzegorz Braun, po tym, jak powiedział do ministra Niedzielskiego „będziesz pan wisiał”.

— Sejm w Polsce nałożył karę finansową na Grzegorza Brauna za jego – i nie wiem czemu, napisali „obraźliwe” – słowa. Uważam, że to na razie jeszcze nadinterpretacja. Trzeba udowodnić, że obraźliwe, miał na myśli obrażanie — zauważył Cejrowski.

— Po to posłom daliśmy immunitet – to nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach – żeby nie bali się mówić nawet najgorszych rzeczy z trybuny sejmowej. I teraz, jeżeli się śledczego napuszcza, to przeczy tej koncepcji, że jak już jest wybrany, to z trybuny sejmowej może nawet najgorsze rzeczy opowiadać. Zatrzymywanie mu pensji też nie wiem, czy to jest w ogóle prawnie, ale przede wszystkim zauważyłem, że ta kara to jest chamstwo i dyktatura, bo być może to jest propozycja Konfederacji. Braun jest w Konfederacji z tego, co wspominam. Może to jest propozycja wyborcza, aby wprowadzić karę śmierci przez powieszenie — dodał.

Prowadzący Radia WNET dodał, że parlament „powinien być miejscem, gdzie ludzie ze sobą rozmawiają w miarę normalnie”.

— Tak i dlatego, w ramach twojego „powinien być”, z którym się zgadzam, w następnej kadencji może nie powinno być pana Brauna w parlamencie, bo nie potrafi się zachować. Ale dopóki jest, dopóki go ktoś tam wybrał i dopóki się godzimy na to, że wartością jest immunitet, to musimy się zgodzić na najgorsze, obraźliwe słowa wypowiadane z trybuny sejmowej. Bo to jest bezpieczniejsze, kiedy ktoś powie bzdurę, obrazi drugiego, a polityk powinien mieć też grubą skórę, i minister powinien się otrzepać po prostu z tego i nie reagować. Chodzi o to, że warto zapłacić tę cenę, bo jeżeli jej nie zgodzimy się płacić, to pewne słowa ważne, tak jak słowa Leppera o korupcji, nie pojawią się na trybunie sejmowej, wobec tego strachu i odpowiedzialności karnej, która posłowi może grozić — wyjaśnił bosy podróżnik, który nie krył zadowolenia w związku z wypowiedzią Brauna.

Przeczytaj również:  Kolejna wpadka w Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer zapomniał, że ma włączony mikrofon?

Dopytał jednak o co chodzi z tym „powieszeniem” Niedzielskiego. Dziennikarz odpowiedział wówczas, że za lockdowny i obostrzenia.

— A za lockdowny. Powinien wisieć — skwitował gość programu, który sam powiedział, co myśli o tego typu rozwiązaniach nakładanych na społeczeństwo. Nie krył przy tym mocnych porównań i epitetów komentując położenie przedsiębiorców i wszystkich poszkodowanych z racji obostrzeń. Cejrowski podobnie, jak wielu prawicowych polityków opowiada się za wolnością, co tyczy się również tematu epidemii. Uważa działania rządu w tej kwestii za zbrodnię i całkowite bezprawie.

— Lockdowny to było i dalej jest, bezprawie. Wszystko to, co robili. Bezprawie w sensie, że nawet nie miało podstaw prawnych. Nie były prawidłowo przeprowadzane ustawy. Młodzież w tej chwili popełnia samobójstwa. To jest życie za życie. Młodzież popełnia samobójstwa, bo była wykluczona ze szkoły, siedziała przed komputerem. Młodzież się uzależnia od komputerów, młodzież mamy otyłą, co powoduje również konsekwencje zdrowotne. Cała masa osób nie chodziła do szpitali. Umierali w związku z tym, bo nie mieli badań przesiewowych i rutynowych innych robionych, w związku z lockdownami. Samobójstwa wśród przedsiębiorców, których lockdown doprowadził do upadku i oni po prostu nie wiedzą, co robić i zapada się cała rodzina. To są konsekwencje lockdownów. I w tym kontekście należy rozumieć może wypowiedź Brauna, której nie widziałem. Ale jeżeli mi mówisz, że to chodzi o kontekst lockdownów, to tak, lockdowny to jest zbrodnia. Konkretna zbrodnia — podsumował Wojciech Cejrowski.

Przeczytaj również:  Płonie zakład produkcji tworzyw sztucznych pod Moskwą [WIDEO]

Zobacz również: Kabaret! Donald Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej: „Mamo, mam nadzieję…” [WIDEO]

Zobacz również: Poseł Lewicy z żalem o dawnych czasach: Normalne było, że poseł napił się wódki z posłem innego ugrupowania

źródło: YouTube.com

(Visited 986 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj