Wojciech Cejrowski

Cejrowski kontra PiS. „Dlaczego nie podzielą trzynastki na dwanaście i nie dołożą stówki…”

Wojciech Cejrowski to znany wszystkim podróżnik o mocno prawicowych i konserwatywnych poglądach. Od pewnego jednak czasu powtarza, że partia Jarosława Kaczyńskiego z pewnych względów mu podpadła. Jedną z przyczyn mają być domniemane kłamstwa w temacie aborcji.

Podróżnik powiedział wtedy, że lider PiS ma krew na rękach”. Cejrowski nadal nie odpuszcza i tym razem postanowił skrytykować program całej partii. Pomimo dużego prawdopodobieństwa, że PiS wygra najbliższe wybory, mężczyzna pozostaje sceptyczny. Publicysta prowadzi swoje internetowe audycje, w których komentuje bieżące sprawy społeczne i polityczne. Ostatnio powiedział, że nie podoba mu się pomysł z trzynastą emeryturą.

Zadawał nawet pytanie, „dlaczego nie podzielą trzynastki na dwanaście i nie dołożą stówki co miesiąc, co dla emeryta byłoby lepsze”. Zdaniem podróżnika te pieniądze są jak kiełbasa wyborcza. Dodał również, że taka emerytura jest nielegalna i niekonstytucyjna. Jego zdaniem ZUS nie może wypłacać dodatkowych emerytur. Cejrowski mocno skrytykował działania PiS, zakładając, że prowadzą do prawdziwego krachu finansowego i wykorzystują nieświadomych niczego wyborców.

To nie koniec zarzutów wobec prezesa Kaczyńskiego. Cejrowski uważa, że jego nieostrożna polityka doprowadzi polskie firmy do ruiny, a przedsiębiorcy gnębieni takim uciskiem po prostu uciekną z kraju.

„Patriotyzm nie polega na tym, żeby się dać grabić władzy, która jest wyrodna. Polega na tym, żeby rozwijać swoje talenty i swój biznes i być, zamiast tracić tu pieniądze bez potrzeby, pomnażać je gdzie indziej po to, by kiedyś wrócić, gdy zmienią się warunki. Polak nie jest lepszy od tego, że da się złupić Jarosławowi Kaczyńskiemu, a Polska nie jest lepsza dlatego, że płacimy większy ZUS” – podsumował.

planeta.pl,

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these