Były dowódca GROM, gen. Roman Polko udzielił wywiadu dla Polskiego Radia 24, mówiąc o ogromnym wzroście pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Skomentował także ostatnie słowa Emmanuela Macrona, który stwierdził w ostatnich dniach, że nie „nie powinniśmy poniżać Rosji”.
Gen. Roman Polko odniósł się do wypowiedzi francuskiego prezydenta.
— Krótko mówiąc: nie powinniśmy poniżać zbrodniarzy. Przede wszystko należy doprowadzić do sytuacji, w której taki człowiek wyrazi żal za to, co zrobił, złoży szczerze postanowienie poprawy i wtedy rzeczywiście nie można go poniżać. Ale nikt nie dąży do poniżenia Putina — zaznaczył.
W ocenie byłego dowódcy GROM, zadanie Zachodu na Ukrainie jest jasno sprecyzowane.
— Chcemy zbrodniarza powstrzymać przed dalszym ludobójstwem i chcemy, żeby zbrodniarz poniósł zasłużoną karę. Tyle i tylko tyle. Jakiekolwiek kwestie wymieniane przez prezydenta Francji brzmią absurdalnie w tej sytuacji – podkreślił Roman Polko.
Ponadto dodał, że „Francja i Niemcy straciły realne przywództwo państw Unii Europejskiej”, tymczasem widać ogromny wzrost Polski.
— Polska stała się liderem i przewodnikiem w Europie. Widać ze strony Niemiec, Francji i innych krajów, że bardzo mocno liczą się z tym, co się dzieje w Polsce, zdają sobie sprawę, że tutaj jest serce Europy, które gwarantuje nam bezpieczeństwo – mówił wojskowy, który zwrócił uwagę na to, że „to z nami chcą rozmawiać prezydent Stanów Zjednoczonych i premier Wielkiej Brytanii”.
— Nie jest naszym celem deprecjonowanie Niemiec. Nam to wcale nie przeszkadza, przecież jesteśmy w kolektywnych układach, jesteśmy w NATO i Unii Europejskiej. Polsce zależy na silnych Niemczech, by budowały swój potencjał zbrojny i by wróciły na pozycję lidera, a nie kogoś, kto układa się po cichu z Putinem i w sytuacjach trudnych bardziej udaje, niż pomaga – przekazał.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu? Minister Dworczyk nie ma wątpliwości: „Nastąpi to wkrótce”
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Trzaskowski chwali się w radiu, że był dupiarzem: „No oczywiście” [WIDEO]
źródło: Polskie Radio 24