Borys Budka z PO zatrzymany przez sejmowych dziennikarzy został zapytany o wczorajsze, nietypowe zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza. Były lider PO niechętnie odnosił się do tej kwestii, unikając konfrontacji.

— Chciałbym, żeby za każdym razem przed wystąpieniem na mównicy sejmowej przedstawiciele rządu byli sprawdzani alkomatem. Myślę, że to bym im się przydało — skwitował Borys Budka z PO.

Przypomnijmy, że za podobnym pomysłem opowiadał się już w 2020 r. Paweł Kukiz.

— Prawdopodobnie można to załatwić jednym ruchem: zmienić regulamin Sejmu lub znieść immunitet poselski — mówił lider Kukiz’15.

Wczorajsze zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza wywołało wiele kontrowersji w mediach. Poseł PO chwiejnym krokiem wszedł na salę plenarną, by powiedzieć o czymś szefowi swojego klubu parlamentarnego. Kiedy tylko zwrócił się do Borysa Budki, ten zerwał się z miejsca i wyprowadził swojego partyjnego kolegę.

Sienkiewicz potknął się po drodze o nogi innego posła i niedokładnie przybił piątkę Marzenie Okle-Drewnowicz. Tymczasem Borys Budka wziął w obronę swojego kolegę, mówiąc, że to absolutnie niemożliwe, by był pod wpływem alkoholu.

— Pijany? To są jakieś bzdury. Rozmawiałem z Bartkiem Sienkiewiczem i przed debatą, i w trakcie wyszliśmy. To poziom debaty sejmowej. Oczywiście, że był trzeźwy. Rozmawiałem z nim — mówił Borys Budka w czasie rozmowy z Beatą Lubecką.

Inni przedstawiciele PO również nie palą się, by tłumaczyć dziwne zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza.

— Donald chyba musi zadzwonić po poradę do swojej teściowej, bo sytuacja wygląda kiepsko. Na pewno nie jest zachwycony. Wszyscy mieli mówić o odwołaniu Kamila Bortniczuka i występkach Łukasza Mejzy, a w serwisach informacyjnych króluje incydent z Bartłomiejem Sienkiewiczem — powiedział dla Interii jeden z polityków PO.

Zobacz również: Niemiecki europoseł o zmarłym szefie europarlamentu: „Wreszcie ta brudna świnia zniknęła”

Zobacz również: Gates o corocznych szczepieniach: „W przyszłości pojawią się ogniska pochodzące od innych gatunków”

źródło: Interia.pl, Twitter.com

(Visited 102 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj