We wtorek zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Tymczasem europoseł z partii AfD Nicolaus Fest nie szczędzi pod jego adresem obelżywych słów.

Niemiecki nadawca ARD poinformował, że udało mu się dotrzeć do bulwersujących wypowiedzi Festa, które zostały opublikowane na wewnętrznym czasie komunikatora WhatsApp.

– Wreszcie ta brudna świnia zniknęła. Antydemokrata, hańba dla każdej idei parlamentaryzmu – napisał europoseł Alternatywy dla Niemiec.

Po przedostaniu się tych słów do mediów Fest przedstawił oświadczenie, w którym próbował się usprawiedliwiać ze swojej wypowiedzi. Nikt nie usłyszał jednak słowa „przepraszam”. Dodał, że ujawnianie wiadomości jest „godne ubolewania”, natomiast wizerunek zmarłego jest „niekompletny”.

Z wypowiedzią partyjnego kolegi nie chciał mieć nic wspólnego lider partii AfD Jörg Meuthen.

– Takie stwierdzenie o koledze, który właśnie zmarł po ciężkiej chorobie, jest niepokojące, głęboko odrażające i niewybaczalne – mówił w czasie rozmowy z ARD.

Partia AfD zostawiając oficjalny komentarz po śmierci Davia Sassoliego stwierdziła, że odszedł on „o wiele za wcześnie”.

We wtorek w wieku 65 lat zmarł przewodniczący PE David Sassoli. O tym smutnym zdarzeniu poinformował na Twitterze Roberto Cuillo, który pełni obowiązki przewodniczącego PE.

Przeczytaj również:  Zaatakował nożem w centrum miasta, bo nie zdobył 20 zł. Szokujące nagranie [WIDEO]

– David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum referencyjnym onkologii) w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia – napisał Roberto Cuillo.

– Data i miejsce pogrzebu zostaną podane w najbliższych godzinach – ogłosił.

Zobacz również: Zaskakujący incydent w Sejmie: „Zostawcie Sienkiewicza, bo się przewróci” [WIDEO]

Zobacz również: Gates o corocznych szczepieniach: „W przyszłości pojawią się ogniska pochodzące od innych gatunków”

źródło: YouTube.com, DoRzeczy.pl

(Visited 210 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj