Bill Gates, który często zabiera głos w temacie pandemii, szczepionek i obostrzeń przyznał, że jest mało prawdopodobne, by po Omikronie pojawiła się jeszcze groźniejsza mutacja.

Dodał przy tym, że wszyscy zostaliśmy nie raz zaskoczeni podczas tej pandemii, co przemawia za tym, by zachować czujność i ostrożność.

Gates dodał, że „Omikron stworzy dużo odporności, przynajmniej na następny rok” a ponadto, że „być może” trzeba będzie podawać szczepionki rok w rok przez pewien czas.

Miliarder, komentując „dezinformację” w mediach społecznościowych ocenił, że wiele z teorii spiskowych, o których czyta jest po prostu absurdalna. Rozbawiła go szczególnie jedna z nich mówiąca, że rzekomo „wkłada czipy w ręce” zaszczepionych osób.

– Dlaczego miałbym to robić? – pytał Gates.

Podczas rozmowy zadano również pytanie, skąd zdaniem miliardera wziął się koronawirus.

– Dane są dość mocne, że pochodzi on od innego gatunku, co jest prawdą w przypadku większości pandemii. Ludzie będą nadal spekulować na ten temat i powinniśmy upewnić się, że laboratoria są ostrożne. W przyszłości pojawią się ogniska pochodzące od innych gatunków, więc musimy zainwestować, żeby być gotowym – podkreślił przedsiębiorca.

Przeczytaj również:  Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Wiele osób poszkodowanych

Zobacz również: Szef Pfizera: Szczepionka przeciwko mutacji Omikron będzie gotowa w marcu [WIDEO]

Zobacz również: Zaskakujący incydent w Sejmie: „Zostawcie Sienkiewicza, bo się przewróci” [WIDEO]

źródło: twitter.com

(Visited 580 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj