Borys Budka był gościem w TVN24 i ocenił, że wybór Rafała Trzaskowskiego na nowego kandydata na urząd prezydenta to z pewnością najlepsza decyzja.

— Tusk bardzo mocno będzie wspierał Trzaskowskiego w tym wyścigu, bo wie, że to najlepszy kandydat na urząd prezydenta — zapewnił Borys Budka. Przewodniczący ugrupowania stanął w obronie pokonanej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

— Małgorzata Kidawa-Błońska jako jedyna spośród wszystkich kandydatów postawiła na wartości, pokazała, że własny interes polityczny potrafi postawić na szali, a Donald Tusk — podobnie jak Kidawa-Błońska — wie, że w farsie, nieuczciwych wyborach, nie można uczestniczyć. Wspólnie z Senatem, samorządowcami udało nam się te nieuczciwe wybory wyrzucić do kosza — kontynuował gość TVN24.

Zdaniem Borysa Budki konsekwentne działania opozycji doprowadziły do zahamowania nieuczciwych działań PiS-u. Szef PO podkreślił, że decyzja o wyznaczeniu nowego kandydata była trudnym zadaniem.

— Jak zawsze podczas posiedzenia Zarządu Krajowego była dobra, merytoryczna dyskusja. Długo staraliśmy się rozważyć wszystkie argumenty, posiłkowaliśmy się ekspertyzami. Ważne jest, że wyszliśmy ze wspólną, jednomyślną decyzją. Najlepszym kandydatem w ocenie zarządu PO i pozostałych ugrupowań KO jest Rafał Trzaskowski i właśnie Rafał otrzymał pełne wsparcie, doceniając wszelkie walory Radosława Sikorskiego — powiedział rozmówca Moniki Olejnik.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Budka nie ukrywał swojego entuzjazmu i wiary w zbliżające się zwycięstwo.

— To jeszcze niedawno na Nowogrodzkiej toczyły się zakulisowe rozmowy, czy być może będzie inny kandydat na prezydenta. Ja bym radził, żeby powoli PiS i jego ekipa zaczęła pakować się z Pałacu Prezydenckiego, a potem pakować się z urzędów ministerialnych. Dzisiaj mamy wielką, niepowtarzalną szansę, by pożegnać prezydenta, który jest przekaźnikiem z Nowogrodzkiej, by w Pałacu Prezydenckim znalazła się osoba, która będzie godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, która pokazała, że może wygrać w I turze wybory w Warszawie — mówił polityk PO.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj