Borys Budka podczas poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu przekonywał, że szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powinien zrezygnować ze swojej funkcji.

— Powinien podać się do dymisji. Ta sprawa trwa za długo — skwitował Borys Budka.

— Ja nie wiem ile już tygodni minęło i pan minister Dworczyk dopiero teraz głos zabiera. Wstyd dla całego rządu. Wstyd dlatego, że chyba bali się własnych służb, by prowadzić służbową korespondencję przez służbową pocztę. W jakim świetle stawia to wszystkich ludzi władzy? — powiedział były już lider PO Borys Budka.

Polityk poruszył również temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Opozycja jest zdania, że może ona doprowadzić do odebrania koncesji TVN. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że przepisy zapobiegną przejmowaniu przez podmioty spoza UE podmiotów w Polsce i wpływaniu na debatę medialną.

— To jest kompromitacja, jeśli chodzi o to, co robi PiS w tej chwili. Jest wiele dużo ważniejszych problemów, a nie wypowiadanie wojny wolnym mediom — mówił Borys Budka. Polityk podkreślił, że Jarosławowi Kaczyńskiemu zależy na tym, żeby „tego pilota miał tylko on i obojętnie w jaką stronę przełączy się, to zawsze będzie Kurski i jego telewizja”.

Przeczytaj również:  „Wtedy wojna przyjdzie do nas sama”. Morawiecki ostrzega

Zobacz również: Poseł Zjednoczonej Prawicy stracił cierpliwość: Donalda Tuska do Polski przywieźli Niemcy

Zobacz również: Kibic wtargnął na boisko finału EURO 2020, ochrona nie potrafiła go złapać [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 414 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj