Bronisław Komorowski odpowiedział na pytanie, czy jego ostatnia współpraca z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oznacza jednocześnie start w wyborach. Podkreślił, że tak naprawdę „życie pokaże”.

Kilka dni temu były prezydent Bronisław Komorowski w towarzystwie posłów KO i UED-PSL złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wielu ekspertów uznało to za symboliczny początek nowej inicjatywy polityka.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach widać, jak Komorowski wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem składają wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Na fotografii nie zabrakło również wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL) i Kazimierza Michała Ujazdowskiego (KO).

Zobacz również: Powstał mural na cześć Anny Przybylskiej. Efekt mocno rozczarował internautów [FOTO]

Bronisław Komorowski podczas rozmowy z gazetą.pl zaznaczył, że z polityki nigdy nie odszedł, a jedynie odgrywał rolę komentatora politycznego i kogoś, kto „wspiera środowisko PO”.

— A dziś postanowiłem wspierać Koalicję Polską budowaną wokół Kosiniaka-Kamysza, bo zadeklarował wolę budowania konserwatywnego bieguna — kontynuował były prezydent, podkreślając swoją sympatię wobec Platformy.

Polityk mówił też, że na ten moment PiS „może spać spokojnie do wyborów, bo w zasadzie nie ma dla kogo utracić swoich wyborców”.

Ponadto odniósł się do kwestii, czy wystartuje w wyborach, chociażby do Senatu: — Nie należy się nigdy zarzekać; na razie nie mam planów startu w wyborach, co dalej będzie, życie pokaże — wyjaśnił.

Na pytanie dziennikarza, jak zjednać ku sobie młode pokolenie, odparł, że ma ono tendencję do radykalizmu i lubi skrajność. Ocenił, że młodzież coraz częściej wybiera poglądy liberalne, a sama Platforma dokonała „zwrotu ideowego w stronę, która dla mnie nie jest sympatyczna”.

Zobacz również: Artur Dziambor szczerze o PO: Jej istnienie nie za bardzo ma sens [WIDEO]

— Ja nie jestem członkiem PO. Platforma dokonała zwrotu w lewo i będzie konkurowała o wyborców z lewicą, a nie z PiS — mówił Komorowski.

Źródło: tvp.info

(Visited 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj