Poseł Konfederacji Artur Dziambor jest zdania, że partia pod przywództwem Borysa Budki nie ma większego sensu. 51 parlamentarzystów PO i KO wystosowało specjalny list w sprawie konieczności zmian w formacji i apelowało o debatę. Wydaje się więc, że kryzys, jaki trawi opozycję od tygodni, staje się coraz silniejszy.

Pod listem znalazł się podpis m.in. byłego lidera partii Grzegorza Schetyny oraz obecnego wiceprzewodniczącego PO Bartosza Arłukowicza i szefa senackiego klubu KO Marcina Bosackiego.

Temat ten poruszono w programie „Śniadanie w Polsat News”. Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej obiecał, że władze ugrupowania podejmą się rozmów ze wszystkimi podpisanymi pod listem.

Poseł Konfederacji Artur Dziambor skomentował zawirowania w największej opozycyjnej partii i podkreślił, że „istnienie Platformy nie za bardzo ma sens”.

— Lewica zaczęła wyszarpywać część elektoratu Platformy. Hołownia w tym momencie na fali – też wyszarpuje dużą część elektoratu Platformy. W Platformie drzemie jeszcze — co do czego jestem przekonany – jakaś część elektoratu wolnorynkowego, takiego, który głosował na Platformę dlatego, że to był nie PiS, a teraz jest Konfederacja — mówił Dziambor.

Zobacz również: Kukiz tworzy partię i żali się na brak środków. „Już niewiele mam rzeczy do sprzedania”

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] Kogo popierają Polacy? 5 ugrupowań w Sejmie. Wyniki niebezpieczne dla PiS?

Polityk przyznał, że list jest wewnętrzną sprawą PO: — Ale wszyscy widzimy, że Platforma straciła sens istnienia. I dla mnie to dobrze, dla Lewicy pewnie też to dobrze, dla Hołowni to też dobrze. Może właśnie dojdzie do pewnej przebudowy na scenie politycznej, może powstaną jakieś nowe ruchy — skwitował poseł Konfederacji.

Źródło: NCzas.com

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj